Tego na pewno nie wiedziałeś o Mundialu!

10 faktów których nie wiedziałeś o Mundialu

Jeśli jesteś fanem piłki nożnej to z pewnością wiele faktow o tym sporcie i nadchodzących Mistrzostwach jest Ci już znanych. WIesz na przykład , że niemiecka drużyna jest najlepsza pod względem rzutów karnych a angielska z kolei najgorsza w tej kwestii. W tym artykule postaramy się Ciebie jednak zainteresować pewnymi ciekawostkami o których raczej dowiesz sie po raz pierwszy.


€ 100 bonus.

1. Poszukiwania tłumu przez policję przed finałem Pucharu Świata w 1930 r. w Urugwaju doprowadziły do ​​konfiskaty 1600 rewolwerów.

MŚ 1930 Urugwaj
2. W latach międzywojennych szef włoskiego futbolu, Ottorino Barassi, potajemnie zgarnął trofeum Julesa Rimeta z banku w Rzymie i trzymał je pod łóżkiem w pudełku po butach, ukrywając je przed Hitlerem i Nazistami. Trofeum pozostało w tym miejscu aż do Mistrzostw Świata w 1950 roku.
 
3.Kiedy Urugwaj pokonał Brazylię, gospodarza Pucharu w finale w 1950 roku na stadionie Maracana, dwie osoby spośród tłumu 175 000 popełniło samobójstwo, zeskakując ze stanowisk. Trzech innych mieszkańców stadionu zmarło na zawał serca.
 
4. Zwycięstwo Stanów Zjednoczonych nad Anglią w 1950 roku, było tak ogromnym zaskoczeniem, iż niektóre poważane gazety uznały że na raportach teleksowych popełniono błąd i wydrukowano Anglię jako zwycięzców 10-1, a inne w tym takżę New York Times zdecydowały, że lepiej w ogóle nie podejmować historii, w obawie przed oszustwem.

€ 50 bonus.
1.40

5. Wszystkim zawodnikom Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którym uda się strzelić gola w finale 1990 roku, obiecano Rolls Royce po powrocie do kraju. Tylko dwojgu graczom się to udało i oboje otrzymali obiecane luksusowe auta.

200 zł bonus.

6. Frekwencja w Rumunii w meczu grupowym z Peru w finałach 1930 roku w Urugwaju wyniosła tylko 300 osób.

7. Uznany jako jeden z najlepszych graczy wszech czasów, Ferenc Puskas reprezentował zarówno swoje rodzime Węgry w 1954 roku, jak i Hiszpanię  w 1962, w dwóch różnych turniejach finałowych Pucharu Świata.


400 zł bonus bez warunku obrotu.

8. Kameruńczyk Roger Milla, najstarszy zawodnik, który zagrał na finałach Mistrzostw Świata (Rosja w wieku 42 lat i 39 dni w 1994 roku), kiedyś próbował zorganizować swój własny turniej piłkarski za pomocą 120 pigmejów. Plotka głosi, że trzymał ich w niewoli, w piwnicy Kamerunu stadion.

9. Rumuński Król Karol II był tak wielkim fanem piłki nożnej, że osobiście wybrał wszystkich członków kadry narodowej w 1930 r. do Pucharu Świata.

10. Jak do tej pory żadna drużyna narodowa spoza Europy i Ameryki Południowej nigdy nie wygrała Pucharu Świata.


200 zł bonus.

 


https://www.polskiekasyno.com