Mundial

5 Ciekawostek mundialowych o których nie miałeś pojęcia

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to najpopularniejsze i najchętniej oglądane wydarzenie sportowe na świecie. Nie ma co do tego wątpliwości. Co 4 lata spotykają się najlepsze drużyny piłkarskie z całego globu, aby wybrać najlepszą spośród wszystkich ekipę. Tegoroczne Mistrzostwa rozgrywają się już pełna para, mając miejsce w Rosji. Jest to pierwszy raz w historii, gdy Rosja została gospodarzem tego wydarzenia. Przedstawiamy Ci 5 zaskakujących faktów Pucharu Świata, które z pewnością Cię zainteresują.


200 zł bonus.

1. $35 milionów  to wygrana dla zwycięzcy

Zwycięstwo Mundialowe wiąże się nie tylko z ogromnym prestiżem w świecie sportu, ale także niezłą kasą. Za zajęcie drugiego miejsca FIFA również nie poskąpiła, przyznając $25 milionów.

Najlepsze zespoły w większości turniejów otrzymują pewnego rodzaju rekompensatę. Niesamowite w Mistrzostwach Świata jest to, że każda drużyna, która bierze udział, zabiera do domu czek o wartości wielu milionów dolarów. Może wydawać się to całkiem wysoka suma, do momentu gdy dowiesz sie, że w 2014 roku FIFA zgarnęłą $4 biliony za to wydarzenie.


€ 100 bonus.

2. Mistrzostwa powodują zwiększony wskaźnik urodzeń w państwach krajów gospodarzy

Dziewięć miesięcy po tym, jak Niemcy zorganizowali Mistrzostwa Świata w 2006 roku, ich przyrost naturalny wzrósł o ponad 10 procent. Wzrost o 10 procent może nie wydawać się aż tak wielkim, ale stopa urodzeń w tym kraju jest niezwykle stabilna. Co więcej, przyrost naturalny w Niemczech należy do najniższych w Europie.

Dlaczego tak się stało? Cóż, istnieją dwa zasadnicze powody:

  • Alkohol
  • Zabawa i ekscytacja związana z tego typu wydarzeniami sprawia, że ludzie są generalnie szczęśliwsi. Gdy kobiety są szczęśliwe, to ponoć łatwiej jest im zajść w ciążę.


3. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii są jak do tej pory najdroższymi Mistrzostwami w Historii.

Na Mistrzostwa Świata wydano w Brazylii w 2014 roku ponad $14,5 biliona! To niesamowite, ale Brazylia wydała prawie tyle samo w jednym turnieju, ile pięć poprzednich krajów spędziło na pięciu turniejach. Podział kosztów można zobaczyć poniżej:

  • 1994 (Stany Zjednoczone) – $30 milionów
  • 1998 (Francja) – $340 milionów
  • 2002 (Japonia/ Korea Południowa) – $5 bilionów
  • 2006 (Niemcy) – $6 bilionów
  • 2010 (Afryka Południowa) – $4 biliony

€ 50 bonus.
1.40

4. Dwie drużyny wygrały prawie 50% turniejów

Brazylia i Włochy zdobyły łącznie 9 tytułów Mistrzostw Świata. Jedna z tych dwóch drużyn wygrała 47% z 19 turniejów. Brazylia wygrała najwięcej tytułów z 5 zwycięstwami, od 1958 do 2002 roku. Brazylijczycy pojawili się w każdym Pucharze Świata od jego powstania w 1930 roku. Włochy zdobyły 4 tytuły, co czyni je drugim krajem pod względem wygranych. Ich zwycięstwa sięgają od 1934 do 2006 roku. Niemcy zajmują trzecie miejsce z 3 zwycięstwami, a następnie mamy Argentynę i Urugwaj z 2 zwycięstwami. 

Te pięć zespołów łączy 15 zwycięstw. Oznacza to, że spośród 195 krajów, 5 wygrało około 79% organizowanych turniejów Pucharu Świata.


200 zł bonus.

5. Zakaz seksu podczas Mistrzostw

Wielu trenerów zakazuje swoim zawodnikom uprawiania seksu podczas Mistrzostw Świata. Trenerzy z zespołów, w tym Niemiec, Hiszpanii, Meksyku i Chile, zabronili swoim zawodnikom uprawiania seksu w trakcie turnieju. Naczelnicy twierdzą, że seks jest rozproszeniem i marnowaniem energii gracza. 

 


https://www.polskiekasyno.com