Co nowego w Mundialu?

Co nowego? - Rosja 2018

Wyczekiwane od miesięcy przez miliony miłośników piłki nożnej Mistrzostwa rozpoczęły się pełną parą. Inauguracja oraz kilka meczów jest już za nami. Niektóre rozgrywki przyniosły mniej więcej oczekiwany efekt, inne bardzo nas zaskoczyły. Generalnie jak do tej pory jest to Mundial o bardzo nieoczekiwanych wynikach. Podsumujmy, co i jak do tej pory zaszło w Rosji.


€ 100 bonus.

Pierwszym meczem tegorocznych Mistrzostw był pojedynek pomiędzy Rosją i Arabią Saudyjską, który odbył się w Moskwie, na stadionie Luzhniki. Arabia Saudyjska to jedna z najsłabszych drużyn Pucharu, więc nie było zaskoczeniem, iż Rosja zmiażdżyła przeciwnika w tym pojedynku, wygrywając 5 do 0.

Drugim pojedynkiem Mistrzostw był piątkowy mecz pomiędzy kolejnymi drużynami z Grupy A - Urugwajem i Egiptem. Drużyna Egiptu rozpoczęłą mecz bez swej narodowej gwiazdy - Mohameda Slah, zmniejszając tym swe i tak niewielkie szanse na wygraną. Urugwaj to generalnie dużo silniejsza drużyna, obyło się tu więc bez większych niespodzianek. Urugwaj wygrał mecz 1 - 0, a bramkę dla zwycięzców zdobył 23-letni José Giménez.


€ 50 bonus.
1.40

Trzecim meczem Mistrzostw był pojedynek pomiędzy drużynami grupy B: Marokiem i Iranem, mający miejsce w Sankt Petersburgu 15 czerwca. Obie drużyny należą do najsłabszych w swej grupie, jednakże Maroko startuje w Mistrzostwach z dużo większymi szansami na wygraną niż Iran (Maroko 250 do 1, Iran 750 do 1). Historycznie  Maroko nigdy nie wygrało swego otwierającego meczu, a Iran wygrał swój drugi pojedynek w Pucharze 1998 w czerwcu, ze Stanami Zjednoczonymi. Niespodziewanie dla wszystkich Iran wygrał to spotkanie, strzelając Maroku 1 gola, kończąc pojedynek z wynikiem 1 do 0.

Kolejnym spotkaniem Mundialu było spotkanie pomiędzy dwiema bardzo silnymi drużynami, Portugalią i Hiszpanią. Trudno było przewidzieć wynik tego spotkania, gdyż mamy tu do czynienia z naprawdę mocnymi ekipami, na podobnym poziomie. Był to bardzo emocjonujący pojedynek z aż 6 strzelonymi bramkami. Mecz zakończył się remisem 3 - 3. Cristiano Ronaldo jak zwykle nie zawiódł, zdobywając dla swojej drużyny wszystkie trzy gole. Ronaldo został pierwszym piłkarzem w historii, który zdobył gole w 8 z rzędu najważniejszych turniejach piłkarskich (Puchar Świata, Mistrzostwa Europy, Copa America).

Cristiano Ronaldo

W sobotę został rozegrany kolejny pojedynek pomiędzy drużynami z grupy C a mianowicie Francją i Australią. Francja jest dużo mocniejszą ekipą od Australii z dużo wyższymi szansami. Ich zwycięstwo nie było więc niespodzianką. To co zaskoczyło, to pewnie to, że Australii udało się mimo wszystko zdobyć gola. Mecz zakończył się wynikiem 2 do 1 dla Francji.Argentyna i Islandia z grupy D rozegrały między sobą następny sobotni pojedynek. Był to kolejny mecz o niesamowicie niespodziewanym przebiegu. Argentyna to bardzo silna drużyna i obstawia się, że jej szanse na wygraną to aż 8 do 1, w porównaniu z Islandią 200 do 1. Spotkanie kończące się remisem było więc niebywałym zaskoczeniem dla wszystkich. Islandia świetnie sobie poradziła z tak trudnym przeciwnikiem. Mecz zakończył się wynikiem 1 - 1.

Następny sobotni mecz należał do Peru i Danii, zespołów z grupy C. Peru wkroczyło do tegorocznych Mistrzostw z ogromnymi emocjami i wielka nadzieją, jako że wreszcie udało im się zakwalifikować do Pucharu po raz pierwszy po 36 latach! Niestety pierwszy mecz nie poszedł im zbyt dobrze, przegrali 0 do 1. Bramkę dla Danii zdobył Yussuf Yurary Poulsen.

Siódmy pojedynek rozegrał się pomiędzy drużynami grupy D: Chorwacją i Nigerią. I tutaj obeszło się bez niespodzianek; Chorwacja jako dużo lepsza drużyna fantastycznie poradziła sobie na rosyjskiej murawie, dominująca Nigerię 2 do 0.Niedziela w Rosji rozpoczęła się od spotkania między Kostaryką i Serbią. Jak wielu z nas pamięta, cztery lata temu ten maleńki kraj Ameryki Środkowej zaskoczył wszystkich w Mistrzostwach Świata 2014 w Brazylii, dostając się do ćwierćfinałów. Ich pierwszy pojedynek w tegorocznych Mistrzostwach nie poszedł im jednak zbyt dobrze. Przegrali z Serbią 0 do 1.

Dziewiąty pojedynek również nie obył się bez niespodzianek. Niemcy, jako kraj z najlepszymi szansami na wygraną, przegrał z Meksykiem w niedzielnym spotkaniu 0 do 1.

Ostatnim również zaskakującym meczem minionego weekendu było spotkanie Brazylii ze Szwajcarią. Brazylia to jedyny kraj na świecie, który zakwalifikował się do wszystkich do tej pory finałów. Szwajcaria zaskoczyła w tym spotkaniu z jedną z najlepszych drużyn świata. Mecz zakończył się wynikiem 1 do 1.


200 zł bonus.

Wraz z naszymi rodakami, ekipa Polskiego Kasyna z ekscytacją czeka na pierwszy mecz Polski, który odbędzie sie we wtorek o godzinie 17. Polska rozegra pojedynek z Senegalem.

 


https://www.polskiekasyno.com