Czy bramkarzom uchodzi na sucho oszukiwanie?

Zasady wydają się być proste i przejrzyste jeśli chodzi o rzuty karne - bramkarz musi pozostać na swojej linii, aż do momentu gdy piłka zostanie kopnięta. Jest to jedna z zasad, która jest jakby notorycznie przaczana przez sędziów w tegorocznym Mundialu 2018.

€ 100 bonus.

Powyższa kwestia zwróciła szczególną uwagę przez rzuty karne w dwóch niedzielnych meczach. Zdaje się, że rosyjski Igor Akinfiejew, duński Kasper Schmeichel i Chorwat Danijel Subasic jakoś nie mogli się dopasować do swoich linii. Udało im się obronić siedem z piętnastu rzutów karnych, którym stawili czoła. Jednakże Hiszpan David de Gea nie zdołał uniknąć bramki podczas karnych, pomimo próby zastosowania tej samej taktyki.

€ 50 bonus.
1.40

Zasady gry mają dwa postanowienia dotyczące przewinień podczas strzelania karnych, stwierdzając:

  • Jeśli bramkarz popełni przewinienie, w wyniku czego rzut musi zostać powtórzony, to bramkarz musi zostać za to ostrzeżony.
  • Jeśli strzelający zostanie ukarany za przewinienie popełnione po tym, jak sędzia zasygnalizował kopnięcie, rzut karny jest rejestrowany jako niecelny, a strzelający zostaje ostrzeżony.

VAR nie jest aktywny podczas strzelania karnych - nie ma przepisu w procesie VAR zatrudnionego na Mistrzostwach Świata do przeglądu pozycji bramkarza.

Wielu twierdzi, że duża ilość bramkarzy dokonuje tego aktu regularnie i nie powinno mieć to wpływu na celność rzutu karnego.  Simon Kjær na przykład strzelił gola podczas rzutu karnego, pomimo ruchów chorwackiego bramkarza - Subastic’a. 

Irański Ali Beiranvand przyjął zaś zupełnie inna technikę stawiając czoła rzutom karnym podczas fazy grupowej. Czekał on na strzał Ronaldo sporo poza linią bramki, czekając na ruch Portugalskiej gwiazdy i jak się okazuje, opłaciło mu się to. Ta rzadko spotykana technika pomogła mu obronić strzał.

€ 50 bonus.
1.40

Jeśli chcesz obstawić na mecze mundialu to polecamy Tobie wypróbować jednego z bukmacherów, któremu z pewnością możesz zaufać! Wystarczy, że klikniesz na jeden z poniższych linków, aby znależć się bezpośrednio na stronie wybranego bukmachera.Życzymy wspaniałej zabawy i wielkich wygranich!

200 zł bonus.

https://www.polskiekasyno.com