Hossein Ensan wygrał $10 milionów na World Series of Poker!

Hossein Ensan wygrał $10 milionów na World Series of Poker!

Było coś niezwykłego w zwycięstwie Hosseina Ensana w głównym turnieju World Series of Poker w Las Vegas w środę rano. To nie była jego narodowość, (urodzony w Iranie Niemiec), często zdarzało się, że osoby innej narodowości niż Amerykańskiej, wygrali to wydarzenie, w tym jeden Niemiec i dwóch Irańczyków. Nie była to jego ostatnia ręka, która była dość typowa. Z dwoma ostatnimi przeciwnikami, Ensan miał pocket kings, a jego przeciwnik, Dario Sammartino, miał draw do koloru i wewnętrzny draw do strita, wystarczająco dobre ręce heads-up dla obu graczy, aby obstawili wszystkie swoje pieniądze. Królowie trzymali się zwycięstwa. Niezwykłym czynnikiem był wiek zwycięzcy. Ensan ma 55 lat i jest dość stary, aby wygrać World Series tych czasów, gdzie młodsze pokolenie bardzo zmieniło grę pokera.


500 zł bonus i 200 darmowe spiny.

Wielu może kojarzyć pokera ze starymi kowbojami, takimi jak Amarillo Slim, który wygrał w 1972 roku. Jednak od czasu boomu pokera na początku 2000 roku szczyt sportu został zdominowany przez pokolenie młodych ludzi, którzy nauczyli się gry online.

W czasach Slim'a zwycięzcy byli zwykle w wieku 40 lub 50 lat, a legendarny pokerzysta Johnny Moss wygrał trzy razy w latach 60-tych, w tym inauguracyjne wydarzenie w 1970 roku.

Ale po tym, jak Chris Moneymaker (lat 27) dał pokerze dużą szansę na wygraną w jego mało prawdopodobnym zwycięstwie w 2003 r., grupa młodych mężczyzn wciągnęła się do gry, głównie na komputerach, i zaczęła dominować na każdym poziomie. (Tak, głównie mężczyźni. Choć kobiety grają w pokera i stanowiły 4% pola w turnieju głównym World Series, żadnej kobiecie nie udało się wygrać.)


1 500 zł bonus i 130 darmowe spiny.

Od 2008 do 2015 roku każdy zwycięzca miał 20 pare lat. Gracze tacy jak Joe Cada (21 lat, kiedy wygrał) i Peter Eastgate (22) wygrali turniej po tym jak już zarobili kupę kasy grając online, i ustanawiając wiarygodność pokera, zanim nawet osiągnęli 21-letni minimalny wiek imprezy.


World Series of Poker

Zwycięstwo Ensana może być jednak znakiem zmieniających się czasów. Federalne rozprawienie się z pokerem online w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku pomogło doprowadzić do zaniku boomu pokera i sprawiło, że gra dla następnego pokolenia nastolatków i 20-latków stała się trudniejsza. Qui Nguyen przebił się przez stosunkowo starszą publiczność, wygrywając w 2016 roku w wieku 39 lat, a John Cynn wygrał w zeszłym roku w wieku 34 lat.

Teraz Ensan stał się najstarszym graczem, który wygrał, odkąd Noel Furlong wygrał w 1999 roku w wieku 61 lat i drugim najstarszy od triumfów Mossa w latach 70-tych.

„Potrzebujesz rąk i na pewno szczęścia” - powiedział Ensan. „A szczęście i ręce były po mojej stronie”.

Ensan triumfował nad polem 8569 graczy (drugim co do wielkości) w każdym wieku. Wygrał 10 milionów dolarów, drugą największą nagrodę w historii. To mile widziany czek w każdym wieku.


400 zł bonus bez warunku obrotu i 20 darmowe spiny.

https://www.polskiekasyno.com