Jak zarobić na kryptowalutach?

Jak zarobić na krypto-walutach?

Trzy sprawdzone sposoby

W ostatnich latach kryptowaluty stały się globalnym zjawiskiem i staja się coraz bardziej popularne. Choć nadal jest to w pewnym sensie niezrozumiałe dla większości osób, banki, rządy i wiele firm zdaje sobie sprawę z ich znaczenia. Kryptowaluta, a inaczej waluta kryptograficzna, to najprościej sprawę ujmując waluta internetowa. Opiera się ona na systemie posiadania, który bazuje na kryptografii. Bitcoin jest obecnie najpopularniejszą z nich. Innymi znanymi na rynku kryptowalutami są również Ethereum, Litecoin, Ripple i Cardano, jednak ich ilość wciąż rośnie. Ale czy da się na nich zarobić? 

Krypto-moneta

€ 50 bonus.

Obecnie praktycznie nie da się przeżyć kilku dni, nie słysząc o najnowszym szaleństwie kryptowalut. Dochodzą do nas wieści o tym, jak Bitcoin lub Litecoin osiągają nowe szczyty. Całkiem możliwe, że zacząłeś się zastanawiać nad tym, czy jest możliwe, aby zarobić pieniądze dzięki kryptowalutom. A jeśli tak, to jak właściwie zainwestować w te cyfrowe waluty, aby na nich zarobić?

Istnieje conajmniej kilka sposobów a to aby zarobić na kryptowalutach, a  my przyjrzymy się trzem z nich, które uważamy za najbardziej godne uwagi.

Kup lub handluj kryptowalutą

Twoją pierwszą opcją jest zakupienie monet. Istnieją różne giełdy, które pozwolą Ci kupować lub handlować monetami, aby trzymać je w portfelu. Jedną z najpopularniejszych giełd jest Coinbase. Coinbase oferuje super czysty interfejs użytkownika i jest jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie, jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia jeśli chodzi o kryptowaluty.  Po utworzeniu konta będziesz musiał zapłacić stawkę rynkową za monetę, a następnie trzymać się jej, dopóki nie będziesz gotowy do jej sprzedaży, licząc oczywiście na to, że cena pójdzie w górę. Jednak, tak jak w przypadku każdej innej inwestycji, musisz być zachować ostrożność. Ceny kryptowalut wahają się. W tej chwili Bitcoiny są bardzo drogie. Aktualnie możesz mieć problemy z zakupem Bitcoina. Niektórym udaje się zarobić na kryptowalutach, kupując Litecoin lub Ethereum.

Na koniec musisz się upewnić, że korzystasz z renomowanej giełdy i że tworzysz kopię zapasową swojego cyfrowego portfela. Następnie należy zwrócić uwagę na to, aby zacząć sprzedawać monety, gdy jest jasne, że odniesiesz zysk.


3 000 zł bonus i 400 darmowe spiny.

Przyjmij zapłatę w kryptowalucie

Inna metodą na wzbogacenie się przy pomocy kryptowaluty jest zaakceptowanie zapłaty w jednej z tych internetowych monet.

Jeśli prowadzisz firmę, w której sprzedajesz produkty lub usługi, możesz zaakceptować płatność w wybranej przez siebie kryptowalucie. Jedyne czego potrzebujesz to cyfrowy portfel.

Jeśli przeprowadzisz research to z pewnością znajdziesz klientów, którzy korzystają z kryptowaluty i są gotowi zapłacić, przesyłając monetę za pomocą blockchain. Jeśli na przykład masz zamiar zaakceptować Bitcoin za pewne usługi, to możesz poprosić o jedną czwartą lub jedną trzecią Bitcoina, w zależności rzecz jasna od kosztu projektu lub produktu.

Inne waluty są jednak mniej wartościowe. W tym wypadku możesz zażyczyć sobie trzy lub cztery ETH, jeśli chcesz otrzymać płatność w Ethereum. Musisz po prostu obliczyć, jak twoje produkty i usługi przekładają się na wybraną kryptowalutę. Po otrzymaniu płatności możesz użyć jej do zapłacenia  za inną usługę lub produkt, bądź zatrzymać ją do momentu wzrostu jej wartości. W momencie gdy wartość monety pójdzie w górę, będziesz miał szansę na solidny zysk.


€ 2 000 bonus i 200 darmowe spiny.

Wykop własną kryptowalutę

Wreszcie możliwe jest wydobycie własnych monet kryptowalutowych. Generalnie nie ma regulacji co do tego kto może zostać tzw. górnikiem kryptowaluty, ponieważ zdecentralizowana sieć nie ma uprawnień do delegowania tego zadania, jednak nie jest to wcale takie proste zadanie.

Przede wszystkim należy  zainwestować w karty graficzne i odpowiednią konfigurację, aby uzyskać najlepszą szansę. Do tego zadania będzie Ci jednak potrzebny specjalny komputer. Specjaliści w branży podkreślają, że odpowiednie zestawy do wydobycia kryptowalut kosztują od kilku do kilkunastu razy więcej niż wydajne sprzęty komputerowe do gier, a przy tym pobierają niesamowitą ilość prądu. Często "kopanie" kryptowalut jest nieopłacalne właśnie z tego powodu - pobór prądu przewyższa wartość "wykopanych" internetowych pieniędzy.

Bitcoiny mogą zostać utworzone tylko w momencie, gdy górnik rozwiąże kryptologiczna zagadkę. Poziom trudności tej zagadki wciąż rośnie, a w związku z tym rośnie również potrzeba na bardziej zaawansowane komputery o dużo większej mocy.

Niektóre monety mogą być szybsze do wykopania, niż inne. Na przykład możesz mieć więcej szczęścia w wydobywaniu Litecoin niż Bitcoin. Jednak Litecoin nie jest wart aż tyle co Bitcoin.

Niezależnie od tego, jaką metodę wykorzystujesz do tego, aby się wzbogacić za pomocą kryptowalut, musisz być świadomy warunków rynkowych. Jeśli moneta spadnie, możesz poczekać, aż znowu wzrośnie na wartości, by ją sprzedać. Jednak nie ma żadnej gwarancji co do tego, że ta wartość kiedykolwiek wzrośnie. Przed rozpoczęciem inwestycji w krypto waluty zalecamy zapoznanie się z ryzykiem jakie niesie za sobą taka inwestycja. Dobrze jest również zbadać rynek, aby mieć na jak najjaśniejszy obraz na temat krypto monet, zanim zainwestujemy w nie własne fundusze.


3 540 zł bonus i 250 darmowe spiny.

€ 50 bonus.

1 000 zł bonus.

€ 300 bonus i 130 darmowe spiny.

https://www.polskiekasyno.com