Kontrowersje Mundialu w Rosji 2018

Mundialowe Kontrowersje Rosja 2018

O tyle o ile Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej są niesamowicie popularnym wydarzeniem na skalę światową (ok 46% populacji całego świata będzie oglądać Puchar) są one również wydarzeniem bardzo kontrowersyjnym, zwłaszcza, iż w tym roku odbywają się one w Rosji-kraju antagonizmu,dyskryminacji oraz  głęboko zakorzenionych fobii.

Wizerunek Rosji, największego na świecie kraju pod względem powierzchniowym, nie zdążył jeszcze zostać zreperowany po Igrzyskach Olimpijskich w 2014. Było to dla Rosji nie lada wyzwaniem, aby zdobyć  zaszczyt związany z byciem gospodarzem Pucharu w 2018 roku.


€ 50 bonus.
1.40

Rasizm

Kontrowersje dotyczyły między innymi bardzo wysokiego poziomu rasizmu w piłce nożnej, do tego stopnia, że czarnoskórzy piłkarze rozważali całkowity bojkot Mundialu, według francuzkiego piłkarza Yaya Touré.

Yaya Touré

Podczas meczu Francji z Rosją w pazdzierniku 2013 roku, rosyjscy kibice przejawiali wyjątkowo obraźliwe dla czarnoskórych piłkarzy zachowania, wydając małpie odgłosy za każdym razem, gdy czarnoskóry zawodnik był w posiadaniu piłki. Po tym wydarzeniu Rosja niemalże stracila Mundial na rzecz Brazylii.

Homofobia

Kontrowersje w Rosji 2018

Ze względu na nasiloną dyskryminację mniejszości seksualnych w Rosji, wysoka liczba petycji została wysłana do FIFA, z wezwaniem do obdarcia Rosji z praw do gospodarzenia w Mundialu. Tysiące osób podpisało petycje, w tym również Amerykański Senator Dan Coats i Mark Kirk.

 


€ 100 bonus.

Ustawa Rostowa nad Donem

Z uwagi na kontrowersyjną ustawę rządu rosyjskiego, sprzedaż alkoholu podczas Mundialu w obwodzie rostowskim zostanie znacznie ograniczona. Spowodowało to bunt ze strony firm sponsorujących Mistrzostwa, zwłaszcza, że oficjalnym sponsorem Pucharu jest browar SAN InBew. Tego typu ograniczenia są sprzeczne z zasadami FIFA.Jednakże pomimo powyższych i wielu innych kontrowersji otaczających Rosję, Putinowi udało się zatrzymać Mundial w swoim kraju.


200 zł bonus.

 


https://www.polskiekasyno.com