Zobacz gdzie będa rozgrywały się Mistrzostwa Świata 2018

Poznaj Stadiony Mistrzostw Świata 2018

Jesteś fanem piłki nożnej? Nie mozesz się doczekac jednego z największych na świecie wydarzeń sportowych? Nie jesteś sam! My również odliczamy dni i z zapartym tchem oczekujemy na pierwszego gola pucharu i właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik po stadionach mistrzostw, abyś mógł się zapoznać z otoczeniem bramek, do których gole Mundialu będą strzelane.

Odbywające się co 4 lata Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, zwane również Mundialem, sięgają 1930 roku.Pierwsze mistrzostwa odbyły się w Urugwaju, na 3 stadionach, mieszczących się w stolicy państwa: Estadio Pocitos, Estadio Parque Central i Estadio Centenario,  gdzie w rozgrywkach wzięło udział 13 drużyn i zostało rozegranych łącznie 18 meczów. Obecnie w turnieju biorą udział 32 drużyny.

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 roku odbędą się w Rosji. Po raz pierwszy w historii, turniej mistrzostw będzie mieć miejsce w Europie Wschodniej.Mecze mistrzostw będą się rozgrywać pomiędzy 32 drużynami na 12 rosyjskich stadionach. Obiekty są przygotowywane na mistrzostwa już od kilku lat, a 4 z nich zostały wybudowane specjalnie z okazji Mundialu.


200 zł bonus.

Stadion Luzhniki (Łużniki)

Ekscytujący mecz rozpoczynający i kończący turniej mistrzostw odbędzie się na stadionie Luzhniki. Stadion narodowy Luzhniki mieści się w Moskwie i jest największym stadionem w kraju. Początkowo nosił nazwę Central Lenin Stadium (Stadion Centralny Lenina). Został on wybudowany pomiędzy 1955 i 1956 rokiem i oficjalnie otwarty w lipcu 1956. Obecnie jest w stanie pomieścić do 81,000 widzów. Moskwa jest jedynym miastem mistrzostw, w którym mecze rozgrywane będą na 2 stadionach.

Stadion Luzhniki

Stadion Kriestowskij

Drugim w kolejności stadionem mistrzostw pod względem rozmiaru jest stadion  Kriestowskij. Mieści się on w Petersburgu i jest również znany pod nazwą Saint Petersburg Stadium (Stadion Świętego Petersburga) lub Zenit Arena. Został zaprojektowany przez japońskiego architekta Kisho Kurokawa, przyjmując formę przypominającą statek kosmiczny. Obiekt zdoła pomieścić ponad 68,000 uczestników.

Stadion Otkrytije Ariena

Kolejnym pod względem wielkości stadionem jest Otkrytije Ariena, znajdujący się w dzielnicy Moskwy, Tuszynie. Otwarcie obiektu odbyło się w 2014 roku, a jego budowa trwała 4 lata. Mieści on 45,000 osób.Stadion Kazań Arena

Kazań Arena jest stadionem piłkarskim lokalnej drużyny Rubin Kazań. Inauguracja obiektu odbyła się 6 lipca 2013 roku. Stadion może pomieścić około 45,000 fanów. W jego skład wchodzi 10,000 miejsc parkingowych, Pałac Sportów Wodnych z dwoma basenami, park rekreacyjny wokół stadionu i skatepark.

Stadion Volgograd Arena

Ten stadion znajduje się w Wołgogradzie. Został on zbudowany specjalnie na potrzeby tegorocznych Mistrzostw Świata. Zostaną rozegrane na nim 4 mecze mundialu. Mieści 45,000 widzów.


€ 100 bonus.

Stadion Striełka

Striełka mieści ponad 45,000 uczestników i znajduje się w Nowogrodzie. Zostaną rozegrane na nim 4 mecze pucharu świata, a mianowicie gry pomiędzy Szwecją a Koreą Północną, Argentyną a Chorwacją, Anglią a Panamą oraz Szwajcarią a Kostaryką.


200 zł bonus.

Stadion Samara Arena

Samara Arena jest również  znany pod nazwa Comos Arena. Jest w stanie pomieścić niespełna 45,000 fanów. Został otwarty w 2017 roku. Najbardziej charakterystycznym aspektem areny jest dach mierzący ponad 65 metrów, zbudowany z 32 paneli.

Stadion Mordowija Ariena

Mordowija Arena znajduje się w Sarańsku. Prace nad stadionem rozpoczęły się w 2010 roku, a koszt projektu to około 300,000 dolarów. Obiekt ma owalny kształt i jest w stanie ulokować ponad 44,000 uczestników.


400 zł bonus bez warunku obrotu.

Stadion Rostow Arena

Na stadionie Rostow Arena Puchar Świata będzie mogło obejrzeć prawie 44,000 publiczności. Obiekt znajduje się po lewej stronie rzeki Don i jest siedziba klubu FC Rostov.

Stadion Kaliningrad

Jak sama nazwa wskazuje obiekt znajduje się w Kaliningradzie. Lokalizacja jest bardzo interesująca, kompleks bedzie sie znajdowal dokładnie na Wyspie Październikowej.  Mieści ponad 35,200 widzów i jest siedzibą klubu Baltika.


€ 100 bonus.

Stadion Olimpijski “Fiszt”

Stadion Olimpijski znajduje się w Soczi. Został on wybudowany z myślą o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 roku. Jego nazwa (Fiszt) nawiązuje do niedalekiej góry. Ze stadionu, za bramkami widnieje widok na Morze Czarne, a z drugiej strony na góry. Może pomieścić sporo ponad 47,000 fanów.

Stadion Olimpijski

€ 50 bonus.
1.40

Stadion Centralny

Stadion Centralny jest najmniejszym z 12 obiektów mistrzostw i znajduje się w miejscowości Jekaterynburg. Na nim będzie mogło oglądać mistrzostwa ponad 35,000 widzów.

Jeśli oczekując na Mundial chciałbyś obstawić na swoje ulubione drużyny, to polecamy poniższe kasyna które oferują bardzo atrakcyjne stawki. 


https://www.polskiekasyno.com