Niespodzianki Mundialu 2018

Największe niespodzianki Mundialu 2018

Tegoroczny Puchar Świata z pewnością zapisze się w historii jako pełen niespodziewanych wydarzeń i zaskakujących obrotów sytuacji. Co prawda nie dotarliśmy jeszcze do końca rozgrywek, ale trudno sobie wyobrazić co jeszcze mogłoby nas zaskoczyć.


€ 100 bonus.

1. Rosja rozkłada Arabię Sudyjską na łopatki

Już od samego początku Puchar Świata 2018 szokuje, począwszy od pierwszego meczu otwierającego Mistrzostwa. Pierwszym meczem który się rozegrał, był pojedynek Rosji z Arabią Saudyjską. Gospodarze otwierając turniej w Moskwie, zdominowali Arabię ​​Saudyjską, strzelając trzy gole w normalnym czasie, a następnie dwa kolejne podczas czasu dodatkowego. Rosja zdecydowanie z łatwością zdominowała Arabię Saudyjska, która grała  powolnie i ociężale. Tak wspaniały start dał gospodarzom impuls i znacznie większy potencjał do wyjścia z grupy z tak ogromną różnicą bramek. Władimir Putin na pewno był zadowolony.


€ 50 bonus.
1.40

2. Były Mistrz Świata przegrywa z Meksykiem

Kolejną i to dużo większa niespodzianką bylo spotknaie Niemiec z Meksykiem, w którym to pojedynku Meksyk bezwzględnie pobił ubiegłych Mistrzów Świata. Niemcy wkroczyli do Pucharu Świata jako drużyna z największymi szansami na zwycięstwo. Spodziewano się, że zdominują Meksyk i to bez najmniejszego problemu. Niemcy celowali do bramki Meksyku łącznie 26 razy w tej grze, ale nie udało im się trafić ani razu. Jest to również zasługą fantastycznej obrony w wykonaniu Guillermo Ochoa, bramkarza ekipy Meksyku.


400 zł bonus bez warunku obrotu.

3. Brazylia remisuje ze Szwajcarią

Z drużyną pełną piłkarskich sław - w tym najdroższym futbolistą klubowym na świecie - oczekiwano, że Brazylia z łatwością poradzi sobie z innymi drużynami w swojej grupie. Pomimo, że Philippe Coutinho strzelił jak dotąd jeden z goli w tym turnieju, Brazylia zremisowała ze Szwajcarią, dzięki bramce Stevena Zubera w 50 minucie.

Dla brazylijskich fanów mecz był porażką. Niektórzy twierdzą, że Neymar powinien był zostać wyeliminowany w drugiej połowie. Inni, w tym trener reprezentacji Brazylii, poczuli, że szwajcarski gol pojawił się w wyniku popchnięcia, a Neymar został niesprawiedliwie sfaulowany przez szwajcarską drużynę.


200 zł bonus.

4. Niepozorna Islandia podbija Argentynę

Jeszcze bardziej zaskakujący był pojedynek pomiędzy Argentyną, dwukrotnymi mistrzami i finalistami z 2014 roku, a Islandią, drużyną biorącą udział po raz pierwszy w historii w Pucharze Świata. Choć Argentyna miała piłkę w swoich rękach przez 78% trwania meczu,to Islandia solidnie walczyła. Kiedy Sergio Aguero strzelił gola w 13 minucie, wyglądało na to, że może być już po Islandii. Jednak Islandia odpowiedziała cztery minuty później, kiedy Alfreo Finnbogason strzelił pierwszego gola dla Islandii w historii Mistrzostw Świata.5. VAR

Jednym z powodów jest technologia VAR (wideo asystent sędziego), która została wprowadzona do określenia faulów dzięki kamerom z powolnym ruchem. Po raz pierwszy raz w historii Mistrzostw została użyta ta technologia. Decyzja związana z użyciem tej technologii spowodowała, tak jak się spodziewano, dużą ilość kontrowersji, zwłaszcza dlatego, że tegoroczne mistrzostwa pobiły rekord, jeśli chodzi o ilość przyznanych rzutów karnych. 

Aż do tegorocznego turnieju, rekord łącznej liczby rzutów karnych przyznanych w Pucharze Świata wynosił 18 (w 1990, 1998 i 2002 roku). Zaledwie cztery lata temu w ciągu całego turnieju zostało przyznanych tylko 13 kar.


200 zł bonus.

6. Polska, najsilniejsza drużyna grupy H, nie przechodzi do następnego etapu

Nasi fantastycznie poradzili sobie w eliminacjach, a Robert Lewandowski pokazał, że jest piłkarzem światowej klasy bijąc wszelkie rekordy w strzelaniu goli. Polakom  została im przyznana najłatwiejsza grupa i byli oni klasyfikowani jako najsilniejsza ekipa grupy H. Sądziliśmy więc iż wyjście z grupy pójdzie im z łatwością. Niestety jednak już po przegranym meczu z Senegalem było wiadomo, iż wyjście z grupy nie będzie aż tak łatwe. Ale to co wydarzyło się podczas pojedynku Polski z Kolumbią przebiło wszelkie oczekiwania. Nasi stracili aż 3 punkt, nie zyskując ani jednej bramki, żegnając się na dobre z Mundialem 2018.7. Niemcy nie wychodzą z fazy grupowej

Z pewnością jednak najbardziej szokującą do tej pory niespodzianką jest fakt, że Niemcy po raz pierwszy od 80 lat nie przeszły przez fazę grupową. Niemcy zdobyli Puchar Świata 4 lata temu, w ostatnich Mistrzostwach i byli tegorocznymi faworytami. Nikt nie jest w stanie powiedzieć jak to się stało. Z pewnością jednak jesteśmy w stanie stwierdzić jedno -  Mindialu tak pełego nieprzewidywanych zwrotów akcji jeszcze nie było.


https://www.polskiekasyno.com