Boks wagi ciężkiej

Deontay Wilder vs Tyson Fury - kontrowersje wokół walki roku

W nocy z soboty na niedzielę miała miejsce walka roku ze świata boksu. W ringu stanęli niektórzy z najsłynniejszych bokserów wagi ciężkiej naszych czasów - Amerykanin Deontay Wilder oraz Brytyjczyk Tyson Fury, który wreszcie w tym roku powrócił do ringu po długiej przerwie.


€ 50 bonus.
1.40

Na ten pojedynek czekaliśmy już od miesięcy.

Amerykański champion Deontay Wilder, mierzący 201 cm wzrostu, mistrz WBC w królewskiej dywizji, to bokser z wyjątkowo imponującym wynikiem 40 wygranych walk w swojej profesjonalnej karierze, z czego aż 39 wygrał przed czasem. Wilder nie przegrał ani jednej ze swych 40 walk. I to właśnie on według bukmacherów miał większe szanse na wygraną w tym pojedynku. Wilder posiadał większe szanse, głównie ze względu na to, że Tyson Fury, podjął ponad dwu i pół letnią przerwę w boskie, zmagając się z depresją i problemami natury psychicznej.

Tyson Fury, mierzący 206 cm wzrostu to bokser, który w 2015 roku zszokował cały świat, pokonując Władimira Kliczkę. Jednak niedługo po tej walce został oskarżony o zażywanie narkotyków. Przestał trenować i popadł w depresję. Bardzo utył. To miał być koniec kariery bokserskiej tego pięściarza.

Fury powrócił jednak do ringu w wielkim stylu, po 2 latach i 7 miesiącach, gubiąc niesamowite 60 kilogramów, stając oko w oko z rywalem Francesco Pianeta, którego pokonał w walce na punkty. Pomimo, że Fury nie udało się znokautować przeciwnika w swym pierwszym po powrocie pojedynku, to zademonstrował on imponujące umiejętności i refleks. Zaledwie kilka uderzeń Pianety zdołało dotrzeć do Anglika podczas całej walki. Według wielu komentatorów, miało to jednak nie wystarczyć do pokonania takiego przeciwnika jak Wilder, który nigdy nie przestał być aktywny zawodowo, a do tego posiada na swoim koncie więcej wygranych walk od Fury (Fury był do tej pory niepokonany z 27 wygranymi walkami i 19 nokautami).


€ 300 bonus i 130 darmowe spiny.

Było wiele spekulacji co do tego, kto wygra ten pojedynek, jednak szanse były zdecydowanie po stronie Amerykanina. Jak już wiemy, do nokautu nie doszło, mimo iż Fury wylądował dwukrotnie na deskach, to większość opinii jest zdania, że to właśnie Fury zdecydowanie zdominował ten pojedynek, a decyzja o remisie była dla niego niebywale krzywdząca.

Przemawiając dla BBC Radio 5 na żywo, korespondent BBC w zakresie boksu Mike Costello powiedział, że decyzję o wyniku uważa się za bardzo kontrowersyjną. Wzbudziła ona poruszenie i debaty w świecie boksu. Niektórzy twierdzą, że decyzja była spowodowana tym, że remis doprowadzi do rewanżu, co przyniesie jeszcze więcej dochodów. Inni uważają, że to dwukrotny upadek Fury doprowadził do takiej, a nie innej decyzji.


3 000 zł bonus i 400 darmowe spiny.

Sam Fury mówi, że nie rozumie decyzji o remisie, że nie rozumie jaki pojedynek oglądali sędziowie, ale świat wie, kto tak naprawde jest tu championem i kto zwyciężył tą walkę. Anglik wskazał również w wywiadzie na uszkodzenia w tyle głowy, które mają wskazywać na nielegalne faule ze strony Amerykanina. Angielski bokser mówi również, że jego zdaniem jest to najgorsza decyzja w boksie wszechczasów.

Tak czy inaczej, Tysonowi z pewnością należy się ogromny szacunek ze względu na swój występ po tak długiej przerwie, stawiając czoła tak groźnemu przeciwnikowi jak WIlder. Jest to zdecydowanie największy, najbardziej imponujący powrót do ringu w historii boksu.


200 zł bonus.

Zamieszanie dotyczące walki jednak jeszcze nie opadło i zapowiada się na to, że wydarzeniu będzie towarzyszyć jeszcze sporo emocji. Jest już mowa o ponownym spotkaniu bokserów w ringu.

Pamiętajmy również, że zwycięzca tego spotkania miał zmierzyć się (w zależności od wyniku walki) z jednym z najsłynniejszych obecnie i aktywnych zawodowo bokserów świata, także wagi ciężkiej, Anthonym Joshuą. Aktualnie mówi się o pojedynku Joshuy z oboma bokserami - Fury oraz Wilderem, gdyż każdy z nich już wyzwał Joshuę na pojedynek. Jest to zdecydowanie ekscytujący czas dla boksu wagi ciężkiej.

Fury został powalony na deski dwukrotnie, za drugim razem w dwunastej rundzie, gdy sądziliśmy, że już nie uda mu się powstać. Na konferencji prasowej, która miała miejsce po walce, Anglik stwierdził, że Anthony Joshua nie przetrwałby ciosów Wildera. Fury wyraził również uznanie i szacunek dla Wildera, twierdząc, że był godnym przeciwnikiem. Na konferencji Fury mówił też o szczególnym znaczeniu jakie miała dla niego ta walka, ze względu na pokonanie depresji i zaznacza, że chciał pokazać światu, że wszystko jest możliwe z właściwym nastawieniem. Opowiada, że nie walczył dla siebie, ale dla wszystkich tych, którzy zmagają się z problemami. Mówi, że musiał powstać, musiał się podnieść, aby pokazać, że wszystko jest możliwe, jeśli się tylko chce. Bokser chciał zainspirować innych, którzy zmagają się z problemami natury psychicznej i myślami samobójczymi. Podkreśla, że był bliski odebrania sobie życia. Teraz może być z siebie dumny.

Nie możemy się wręcz doczekać co przyniesie 2019 jeśli chodzi o ten bokserski trójkąt: Wilder, Fury i Joshua.

 400 zł bonus bez warunku obrotu.

2 500 zł bonus i 150 darmowe spiny bez warunku obrotu.  

 

 


https://www.polskiekasyno.com