McGregor - Khabib

Khabib i McGregor: od przyjaciół do zawziętych wrogów.

Ostatnia gala UFC 229 przyciągnęła na siebie rekordową uwagę ze względu na walkę Khabiba Nurmagomedova oraz Conora McGregora. Jeśli jeszcze nie słyszałeś - Orzeł z Dagestanu wygrał przez poddanie  w 4 rundzie pojedynku. Jak wiadomo dwaj fighterzy pałają do siebie nienawiścią. Jednak nie zawsze tak było. Jak to się stało, że dwóch najsławniejszych fighterów UFC pała do siebie taką nienawiścią? Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w przeszłości Khabib był fanem McGregora, na co dowody można znaleźć w mediach. Khabib kupował nawet koszulki promowane przez Irlandczyka i opublikował również ich wspólne zdjęcia na swoim instagramie, zawsze wypowiadając sie z szacunkiem o ówczesnym championie UFC dwóch dywizji wagowych.


3 050 zł bonus i 500 darmowe spiny.

Cztery lata temu, we wrześniu 2014, Khabib publicznie przyznawał, że jest fanem McGregora. Oboje fighterzy robili plany co do trenowania razem. Khabib często publikował posty na platformach społecznościowych, gdzie kibicował Irlandczykowi. Wszystko zaczęło się jednak zmieniać, gdy Conor zmienił kategorię wagową na 155 funtów, która jest kategorią Rosjanina. Wydaje się, że wszystko zaczęło się od rzekomo niewinnego żartu, który został wymierzony ze strony trenera McGregora w kierunku Khabiba, nawiązującego do faktu, że faktu, że The Eagle nie chce walczyć podczas ramadanu (ramadan jest miesięcznym okresem restrykcyjnego postu dla muzułmanów. Ramadan jest dla wyznawców Islamu święty, ponieważ wierzą oni, że w tym okresie miało miejsce objawienie Koranu, gdzie archanioł Gabriel objawił się Mahometowi). Żart został odebrany w bardzo negatywny sposób ze strony teamu Khabiba i jest powodem spięcia do dzisiaj.

W listopadzie 2016 McGregor wygrał walkę z Edim Alvarezem podczas UFC 205, a tym samym zdobył tytuł mistrza świata UFC w wadze lekkiej. To Khabib miał pierwotnie walczyć z Edim, po czym UFC zmieniło zdanie i zdecydowało, że to McGregor będzie z nim walczył. To posunięcie spowodowało, że Khabib poczuł, iż Irlandczyk sprzątnął mu tytuł sprzed nosa i zaczął wyśmiewać sie z Conora w mediach społecznościowych. Khabib mówi o absurdzie związanym z tym, że na początku roku Conor przegrał walkę przez poddanie, a na końcu roku i tak dostał walkę o tytuł.

Podczas ceremonii ważenia fighterów w gali UFC 205 między Khabibem i McGregorem niemal doszło do starcia za kulisami, jednak zostali oni odseparowani przez ochronę. Khabib zapytany o powód zdarzenia, odpowiedział, że walka to jego życie i nie robi nic pod publikę, a więc przed kamerami zachowuje się tak samo, jak gdy nie ma kamer.

Zaczęła się dyskusja na temat potencjalnej walki McGregora z Nurmagomedov. Jednak McGregor nie wykazywał szczególnego zainteresowania pojedynkiem z Rosjaninem, twierdząc, że Khabib nie jest godzien wystąpić z nim w oktagonie. Conor nawiązywał do faktu, że Khabib wycofał sie z wcześniejszych walk, co miało miejsce ze względu na kontuzję i operacje, z którymi borykał sie Fighter z Dagestanu.

Po powrocie do zdrowia, w jednym z wywiadów dla SBN MMA, Khabib powiedział, że oficjalnie zaproponowano Conorowi stawienie się z nim w oktagonie, lecz Irlandczyk odmówił, rzekomo ze względu na swą wagę (według Khabiba).

Następnie jeden z ludzi z narożnika McGregora, Artem Lobov,  zaczął publicznie wyśmiewać się z Khabiba, nazywając go tchórzem, który wycofuje sie z walk. To zachowanie spowodowało atak Khabiba, na Lobovie w lobby hotelu, przed galą UFC 223. Khabib skonfrontował Lobova, a ten wszystkiemu zaprzeczył. Khabib uderzył mężczyznę w tył głowy. Dwa dni później rozwścieczony McGregor, który podczas eventu medialnego  UFC 223, wpadł do Brooklynu ze swoją załogą szukając Khabiba w Berkeley Center. Znalazł go wsiadającego wraz ze swoja ekipą do busa i to właśnie wtedy miał miejsce słynny atak McGregora. McGregor rozbił szybę busa, w którym znajdowali sie ludzie Khabib i doprowadził do obrażeń dwóch osób. McGregor po całym zdarzeniu oddał sie w ręce policji.

Po zajściu Khabib wygrał swą walkę o tytuł i został nowym mistrzem świata wagi lekkiej. Na konferencji prasowej ponownie wyraził zainteresowanie spotkaniem sie w oktagonie z McGregorem, sugerując, że powinni wreszcie oficjalnie zakończyć ten spór. Podczas konferencji prasowej, Khabib zapowiedział, że chętnie spotkałby sie również w klatce z McGregorem, już bez kamer, bez mediów, jak prawdziwi mężczyźni. “Daj mi znać gdzie i kiedy” - mówił Rosjanin. Po tym zajściu, było już jasne, że walka Conor vs Khabib, będzie następna. 

W miesiącach poprzedzających walkę w mediach dało się zauważyć zdecydowaną niechęć obu fighterów wobec siebie. McGregor wielokrotnie atakował Khabiba, wyśmiewając się z jego religii, nawiązując do jego ojca i pochodzenia. Podczas konferencji prasowej poprzedzającą galę UFC 229, Conor nazwał Khabiba fanboyem, nawiązując do faktu, że w przeszłości Khabib kupował jego koszulki. Conor totalnie zdominowal konferencję, nie dając Khabiowi dojść do głosu. Khabib przez prawie całą konferencję siedział z kpiącym uśmieszkiem na twarzy, nie reagując na rozkrzyczanego McGregora. 

Czy McGregorowi udało się zdominować Khabiba w oktagonie tak jak to zapowiadał na konferencji? Chyba wszyscy juz wiemy.


1 500 zł bonus i 100 darmowe spiny.

1 000 zł bonus.

€ 1 000 bonus i 50 darmowe spiny.

2 000 zł bonus i 120 darmowe spiny.


400 zł bonus bez warunku obrotu.

 


https://www.polskiekasyno.com