Khabib Nurmagomedov

Kim jest Khabib Nurmagomedov?

Szokujące szczeóły z życia fightera.

Fani UFC i mieszanych sztuk walki z pewnością znają imię tego fightera, o którym ostatnimi czasy głośno w mediach i wiadomościach sportowych. Ze względu na nadchodzącą walkę UFC 229 Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem w najbliższą sobotę 6 października (niedzielę czasu polskiego) wydaje się, że jego sława znacznie wzrosła. Jego wynik w związku z wygranymi walkami UFC jest nieskazitelny, przy czym lepszy od Irlandczyka, ale jednak nie da się ukryć, że to McGregor jest tu większą gwiazdą, która uwielbia wręcz zwracać na siebie uwagę mediów. Khabib to bestia, której nie udało się jeszcze pokonać 26 fighterom UFC. Nigdy nie przegrał ani jednej rundy w swej karierze! Czy McGregor jest na niego przygotowany?

Kim więc jest ten tajemniczy mistrz świata w MMA?The Eagle - korzenie

Khabib Abdułmanapowicz Nurmagomedov "The Eagle" (Orzeł) urodził się w miejscowości Machaczkała, która leży w nizinnej części Dagestanu, dnia  20 września 1988 roku. Niedawno Khabib świętował swoje 30 urodziny. Khabib wywodzi się z awarskiej grupy etnicznej, zamieszkującej Dagestan. Awarowie, to najliczniejsza grupa etniczna narodu kaukaskiego, która zamieszkuje obecnie Dagestan. Ten region jest kolebką wielu różnych sztuk walki, z którego pochodzi nie jeden olimpijski medalista. Zapasy są popularną tradycją w tamtych rejonach już od setek lat. Khabib dorastał więc w atmosferze walki, sportów walki i rywalizacji, od dziecka budując silny charakter, dyscyplinę, która jak wiadomo jest podstawą, jeśli chce się odnieść sukces w jakimkolwiek sporcie, a zwłaszcza w sztukach walki.  Dagestan jest głęboko pogrzebany w górach Kaukazu, gdzie temperatura spada do ekstremum. Dagestan nie tylko był rozdzierany przez wojny z Rosją przez wiele lat, ale również grupy terrorystyczne, od wczesnych lat 90-siątych. Zaskutkowało to w rozwoju przestępczości oraz Islamskiego ekstremizmu, więc zaangażowanie w sztuki walki miało również za zadanie trzymać nastolatków z daleka od gangsterki, co jest jednym z powodów tak dużej popularności tego typu sportów w Dagestanie. Jeśli jakiekolwiek miejsce na świecie można porównać z historyczną Spartą, to tym miejscem jest właśnie Dagestan.


€ 50 bonus.
1.40

Ojciec Khabiba był wojskowym i posiadał czarny pas w judo (dżudo), więc to on zainspirował syna do zaznajomienia się ze sztukami walki już we wczesnym dzieciństwie. Ojciec fightera był jego pierwszym trenerem. Jego metody opierały na tak drastycznych taktykach jak siłowanie się z niedźwiedziem, gdy Khabib był jeszcze młodym chłopcem. Tak, niedźwiedziem! Trudno, aby tego typu informacja, nie podziałała na wyobraźnię. Oddaje to obraz środowiska w jakim dorastał młody wojownik.

Całe jego życie od czasów najwcześniejszego dzieciństwa bylo podporządkowane sztukom walki i sportowi. "Orzeł" przegapił nawet narodziny swego syna, ze względu na walkę. Naukę sztuk walki rozpoczął od popularnych w tamtych rejonach rodzaju zapasów. W późniejszym czasie rozpoczął przygodę z judo. Po czym przyszedł czas na sztukę walki zwaną sambo bojowe. Sambo bojowe, to rosyjska sztuka walki, łącząca elementy judo oraz rodzaj zapasów, popularnych w tamtym czasie na terenie ZSRR. W tej sztuce walki zaczął odnosić bardzo duży sukces. Wielokrotnie zwyciężył w tej dziedzinie podczas zawodów krajowych, również dwukrotnie zdobył tytuł mistrza świata w tym sporcie.


400 zł bonus bez warunku obrotu.

Khabib Nurmagomedov - początki MMA

Khabib zadebiutował w mieszanych sztukach walki w wieku 19 lat na Ukrainie, gdzie udało mu się pokonać Azera Wiusała Bajramowa przez poddanie. Miesiąc później stoczył pojedynek w Rosji, gdzie podczas jednego wydarzenia, udało mu sie pokonać aż 3 rywali! Następnie zaczął staczać walki dla dwóch głównych rosyjskich federacji czyli M-1 Global i ProFC. Nurmagomiedov stoczył 6 walk dla ProFC w ciągu jednego roku (co w sportach walki jest bardzo wysoką liczbą) i wygrał wszystkie z nich, i wszystkie przed czasem!Khabib Nurmagomedov - Początki UFC

Po ProFC przyszła wreszcie kolej na UFC, czyli największą organizację MMA na świecie (Ultimate Fighting Championship), gdzie po 16 wygranych walkach w profesjonalnej karierze, na początku 2012 roku Khabib zmierzył się z Irańczykiem, Kamalem Shalorusem. Była to jego pierwsza z 26 wygranych walk w UFC i obecnie jest jednym z najsławniejszych Rosjanów na świecie.

Jednak Rosjanin był bardzo bliski porzucenia kariery kilka lat wstecz. Ze względu na uciążliwe kontuzje The Eagle zrobił sobie długą, dwuletnią przerwę od UFC i publicznie mówił o zarzuceniu tego sportu, jednak jego ojciec mu zabronił i zmotywował syna do powrotu do oktagonu. W końcu Nurmagomiedow powrócił w wielkim stylu 16 kwietnia 2016 roku, gdy znokautował Darrella Horchera.

Kolejne dwa pojedynki były jak do tej pory najważniejszymi w jego karierze. The Eagle pokonał takich czołowych zawodników w swojej kategorii wagowej jak - Michaela Johnsona podczas UFC 205, który poddał się w trzeciej rundzie oraz Edsona Barbozę na gali UFC 219. To właśnie te walki przyniosły mu światową sławę. Swoją ostatnią walkę Khabib Nurmagomedov stoczył z Alem Iaquintą zdobywając pas wagi lekkiej i zostając nowym mistrzem świata tej dywizji.


400 zł bonus bez warunku obrotu.

Kim jest żona Khabiba?

Nurmagomedov ożenił się w 2013 roku, jednak torzsamość jego żony nie została potwierdzona w mediach. W sieci trudno też znaleźć zdjęcia małżonki Rosjanina. Para ma wspólnie dwoje dzieci, starszą dziewczynkę, urodzona w czerwcu 2015 roku, oraz syna, który urodził się 30 grudnia 2017, w trakcie walki UFC fightera!

Khabib w liczbach

"The Eagle"

 • Wzrost: 178 cm
 • Wiek: 30 
 • Waga: 70 
 • Zasięg: 178 cm
 • Wynik: 26-0
 • Wartość Netto : około 2 milionów dolarów

200 zł bonus.

Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor

Walka pomiędzy dwoma gwiazdami UFC, Khabibem Nurmagomedovem i Conorem McGregorem  odbędzie się w Las Vegas, Nevadzie, 6 października. Wydarzenie będzie można oglądać w Polsce około godziny 4 nad ranem. Według bukmacherów większe szanse na wygraną ma Rosjanin.

Khabib Nurmagomedov - ciekawostki

 • Brat Khabiba, Abubakara Nurmagomiedow również bierze udział w MMA.
 • The Eagle jest pierwszym misrzem UFC pochodzenia Rosyjskiego.
 • Jest on pierwszym Muzułmańskim zwyciązcą w UFC.
 • Khabib jako dziecko podczas treningu siłował się z niedźwiedziem.
 • Jego czapka przypominająca perułkę, jest tradycyjnym nakryciem głowy mężczyzn z Dagistanu.
 • Jego syn urodził się w dniu jednej z jego walk gali UFC.
 • Khabib jest najbardziej popularnym Rosjaninem na Instagramie.
 • Dorastając, fighter grał rownież w futol, koszykówkę pływał a także uprawial gimnastykę.
 • Khabib nigdy nie przegrał ani jednej rundy podczas pojedynków UFC.
 • Pomiędzy kwietniem 2014 a kwietniem 2016 był nieaktywny zawodowo i bliski przejścia na emeryturę.

 150 zł bonus bez warunku obrotu.


€ 300 bonus bez warunku obrotu.

 


https://www.polskiekasyno.com