Khabib vs UFC

Czy Khabib Nurmagomedov porzuci UFC?

Khabib stawia ultimatum 

Każdy fan sztuk walki z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że dramat związany z wydarzeniami, które miały miejsce po samej walce Khabiba z McGregorem w Las Vegas sobotniej nocy, 6 października, to teraz najgorętszy temat o którym się mówi w mediach. Niestety dla Khabiba, to na calym zamieszaniu mającym miejsce po walce, skupił się świat, a nie na jego zwycięstwie.


150 zł bonus bez warunku obrotu.

Mimo, że Irlandczyk wielokrotnie faulował podczas pojedynku, co było kompletnie ignorowane przez sędziego, Khabib wygrał w wielkim stylu, totalnie dominując przeciwnika, który poddał się w czwartej rundzie. Khabib Nurmagomedov wygrał swój 27 pojedynek z rzędu w UFC, pozostając niepokonanym mistrzem świata w wadze lekkiej. Lecz  to nie jego zwycięztwo jest teraz na językach całego świata, ale to, co się wydarzyło w Oktagonie po walce Khabiba z Conorem podczas gali UFC 229

Zaraz po zakończeniu walki Khabib usłyszał obraźliwe komentarze, wykrzykiwane ze strony narożnika McGregora i wymykając się ochronie, przeskoczył przez barierki oktagonu, rzucając się w kierunku ludzi McGregora. Nurmagomedov po wyskoczeniu z oktagonu, zaatakował Danisa Dilona, przyjaciela Conora. I to właśnie na tym skupiła się uwaga UFC i mediów, mimo iż później wyszło na światło dzienne, że to właśnie McGregor dokonał pierwszego ciosu, uderzając kuzyna Khabiba, Abubakara Nurmagomedova.

Wciąż mówi się o ukaraniu Khabiba, problemach, którym będzie musiał stawić czoła w związku z tym zajściem, ewntualnej utracie wizy do Stanów i innych kwestiach, jednak w mediach nie słyszy się nic na temat poniesieniu jakichkolwiek konsekwencji przez Conora. Wydaje się, że McGregorowi jego uczynek ujdzie zupełnie na sucho. Jest dość jasne w tej kwestii, że organizacja UFC jest tutaj dość stronnicza. Po tym gdy McGregor wymierzył cios w kuzyna Khabiba zaraz po walce, dwóch mężczyzn Khabiba wskoczyło do oktagonu i zaatakowało Conora. Jednym z nich był Zubaira Tukhugov. Tukhugov jest Czeczeńskim fighterem MMA, który również walczy w organizacji UFC, posiadając wynik 18 wygranych walk i 4 porażek.Prezydent UFC, Dana White zapowiedział, że kontrakt Tukhugova zostanie rozwiązany ze względu na zajście w minioną sobotę. Walka tego fightera z Artemem Lobovem, która miała mieć miejsce wkrótce została odwołana. Khabib bardzo ostro zareagował na tą informację, dokonując szokującego oświadczenia w mediach społecznościowych. Sam Lobov prosi Dane White o pozostawienie Zubaira w organizacji, sugerując, że ukara go wewnątrz oktagonu podczas ich walki.

Khabib zaadresował to wydarzenie, grożąc, że jeśli jego kompan zostanie zwolniony z organizacji, to on również z pewnością zrezygnuje z kontraktu w UFC. Khabib wspomina zajście związane z atakiem Conora i rozbicie szyby autobusu, w którym znajdował się Rosjanin i jego ekipa, gdzie ludzie zostali ranni. Khabib pyta dlaczego UFC nie zdecydowało się rozwiązać kontraktu z nikim zamieszanym w tamto zajście, gdzie byla to dużo bardziej niebezpieczna sytuacja, w której ktoś mógł zginąć. Pyta czemu to jego ekipa ma zostać ukrana, gdy w rzeczywistości obie ekipy walczyły ze sobą. Mówi, aby ukarali jego samego, ale zostawili w spokoju Tukhugova, który nie powinien ponieść konsekwencji w tej sprawie. Zaznacza, że nie będzie siedział cicho, gdy UFC kara jego człowieka za cios na McGregorze, mimo że to McGregor dokonał pierwszego ciosu na jednego z jego ludzi, na co dowody można znaleźć na materiale nagraniowym.

Khabib grozi UFC

 

Khabib zapowiada, że jeśli UFC zwolni Tukhugova, to z pewnością starci i jego. Zaznacza też, że UFC może zatrzymać jego pieniądze, które są przez nich wstrzymywane. Mówi, że będzie bronił honoru swojego i swych braci do samego końca.


€ 500 bonus i 100 darmowe spiny bez warunku obrotu.

O tyle o ile jest to szokujące oświadczenie ze strony Khabiba, jeszcze bardziej szokujące jest to, że nie kto inny jak sam Nate Diaz poprosił UFC aby zamiast karać Tukhugova, ukarali i zwolnili jego! Diaz stwierdza, że zwolnienie jego zamiast Tukhugova będzie bardziej sprawiedliwe.


Nate Diaz

 

W społeczności świata fighterów popularna jest opinia, że sposób w jaki traktowany jest Khabib czy też jego ekipa jest bardzo niesprawiedliwy. Większośc zgodnie twierdzi, że skoro nikt nie został wykluczony z UFC po autobusowym ataku w Brooklynie, to nikt nie powinien zostać zwolniony również w tym przypadku. To bardzo interesująca sytuacja, należy się domyślać, że Dana White może żałować, że wypowiedział się na temat zwolnień z organizacji zbyt wcześnie, gdyż biznes z pewnością ucierpi na utracie Khabiba.

Dana White stanowczo zapowiedział od razu po samej walce, że wszyscy zamieszani w bójkę po gali 229 zostaną ewidentnie zwolnieni. Zerwanie kontraktu Zubaira Tukhugova nie zostało jednak jeszcze oficjalnie potwierdzone przez prezydenta.


1 500 zł bonus i 100 darmowe spiny.

4 000 zł bonus i 400 darmowe spiny.

3 540 zł bonus i 250 darmowe spiny.

€ 50 bonus.
1.40

€ 300 bonus i 130 darmowe spiny.

 


https://www.polskiekasyno.com