Rosja 2018

Korzyści Rosji płynące z Mundialu

Rosja wydała biliony na te najbardziej prestiżowe wydarzenie piłki nożnej na świecie. Dlaczego zdecydowała się na zorganizowanie tego wydarzenia, mimo, iż nie przyniosło i nie przyniesie im to dochodu?

€ 50 bonus.

Biorąc pod uwagę iż Rosji bardzo zależało na tym by zostać gospodarzem tegorocznych Mistrzostw, może zadziwić fakt, iż sam przywódca tego mocarstwa, Vladimir Putin nie jest fanem piłki nożnej. Ale jego chęć na wyprawienie tego wydarzenia właśnie w Rosji nie była bezpodstawna. Celem tego przedsięwzięcia Rosja miała na celu scementowanie swojego miejsce jako nowoczesnego supermocarstwa, obok Stanów Zjednoczonych i Chin.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o ...?

Ostatnim udanym światowym wydarzeniem w Rosji, były Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2014 roku w Soczi. Z tej okazji Rosja wydała prawie 50 miliardów dolarów, co uczyniło tą impreze najbardziej kosztowną olimpiadą w historii.

Bycie gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej nie jest tanim przedsięwzięciem. Brazylia, kraj którego narodowym sportem jest właśnie futbol, wydała aż 12 miliardów dolarów na zorganizowanie Mistrzostw Świata w 2014 roku. To więcej niż całkowita wycena Manchesteru United, Barcelony i Realu Madryt, a warto zaznaczyć, iż jest to tylko jedno-miesięczne wydarzenie. Jednak Puchar Świata FIFA 2018 w Rosji przebił pod względem finansowym ten w Brazylii, stając się najdroższym w historii.


150 zł bonus bez warunku obrotu.

Spośród 12 stadionów które zostały użyte w Mistrzostwach, aż dziewięć zostało specjalnie zbudowanych na tę okoliczność, co kosztowało Rosję 13 bilionów dolarów. Trzydzieści procent budżetu zostało wydanych na infrastrukturę sportową ych obiektów, a aż 50 procent zostało przeznaczonych na cele ulepszenia transportu. Reszta finansów została skierowana na inne działania wspierające widowisko.

Jeśli chodzi o wydarzenia sportowe na skalę światową, to pierwotny budżet może być bardzo mylący. Było tak i w przypadku tegorocznego Mundialu w Rosji. Budowa niektórych ze stadionów, jak na przykład stadionu w St Petersburgu przekroczyła budżet o ponad 500%, co sprawiło, że stał się on najbardziej kosztownym stadionem w historii. Jednak jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Poza kosztami, które często przekraczają początkowy budżet, pojawia się kolejny problem. Tego typu wydarzenia nakładają również ogromne finansowe obciążenie na miasta, w których się odbywają.Korzyści dla Rosji związane z Mundialem

Cóż, sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2018 przyciągnęła około miliona międzynarodowych turystów. Stworzyło to tymczasowe zatrudnienie w kilku sektorach gospodarki. Kawiarnie, bary, restauracje i hotele szybko się wypełniły, a dane finansowe z poprzednich mistrzostw świata pokazują, że fani sportu, którzy podróżują w celu wspierania swoich drużyn narodowych, wydają nawet dwa razy więcej pieniędzy niż zwykli turyści.

Historycznie, narody-gospodarze widzą aprecjację około 2,87% w stosunku do dolara od czerwca do sierpnia - mizerną sumę biorąc pod uwagę całkowitą inwestycję. Rosja szczerze przyznaje, że Mundial nie miał na celu przyniesienia im zysku. Wydarzenie było raczej dla kraju długoterminowa inwestycją.

Tegoroczny  Puchar Świata Putina, był elektryzującą miksturą polityki i sportu. Dwa akty wojny, upadek gospodarczy i domniemana ingerencja w amerykańskie wybory, zatrucie byłego rosyjskiego szpiega w południowej Anglii wywołały globalne potępienie. Można domniemywać, iż jednym z zadań wyprawiania Mistrzostw w Rosji miało być zagłuszenie tych skandali.   


200 zł bonus.

 


https://www.polskiekasyno.com