Khabib Nurmagomiedov

Ojciec Khabiba zawiedziony zachowaniem syna

W nocy z soboty na niedzielę miała miejsce walka Rosjanina Khabiba Nurmagomiedova (“The Eagle”) z Irlandczykiem Conorem McGregorem (“Notorious”) którą jak wiadomo zwyciężył Rosyjski “Orzeł” przez poddanie w 4 rundzie. Niestety wydarzenia, które miały miejsce po samej walce wywołały takie zamieszanie i kontrowersje, że to na nich, a nie na samym pojedynku MMA skupiony jest teraz świat. Niemal każdy ma coś do powiedzenia na ten temat, niemalże każdy ma swoje własne zdanie, jeśli chodzi o to co i dlaczego zaszło oraz jakie powinny zostać wyciągnięte konsekwencje w związku z zajściem.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce zaraz po gali UFC 229 Khabib przeprosił poniekąd za swoje zachowanie. Khabib po wygranej walce zaatakował jednego z ludzi z ekipy McGregora, Dillona Danisa. Jeszcze nie jest wiadome jakie sankcje zostaną na niego naniesione za popełnienie tego aktu. Spekuluje się, że może on między innymi stracić licencję, stracić swój tytuł UFC, wizę do Stanów Zjednoczonych i generalnie zakończyć swoją karierę w UFC. Poza wyżej wymienionymi, Khabib przyznał również że z pewnością zostanie on ukarany przez swego ojca Abdulmanapa Nurmagomiedova.

Sam Abdulmanap, nie kryje rozczarowania synem i ogłasza, że wyciągnie konsekwencje wobec karygodnego zachowania syna. To właśnie ojciec Khabiba zainspirował syna już od czasu kiedy Khabib skończył 2 lata, do uprawiania sztuk walki, zaczynając od zapasów i judo. Abdulmanapa Nurmagomiedov to były wojskowy, który posiada czarny pas w judo. Jego metody treningowe były delikatnie mówiąc dość drastyczne. Gdy Khabib skończył 9 lat, ojciec nakazał mu zapasy z niedźwiedziem. Tak, niedźwiedziem. Można się więc domyślić, jakiego typu dorastanie miał Khabib przy boku swego ojca.

Jak możnaby się spodziewać, ojciec tego wojownika z Dagestanu, potępił jego zachowanie i przyznał, że czekają go surowe konsekwencje. Abdulmanapa podkreśla, że zachowanie jego syna było bezmyślne i naraził zdrowie i życie niewinnych ludzi, w tym kobiet i dzieci. Podkreśla, że jego sankcje wobec Khabiba będą dużo surowsze niż te nałożone przez UFC. Abdulmanapa Nurmagomiedov zaznacza, że to jego syn jest odpowiedzialny za całe zamieszanie.

Prezydent UFC Dana White podczas konferencji prasowej po gali zaznaczyl, że największe konsekwencje grożą Khabibowi ze strony Stanowej Komisji Sportu Nevady. Fighter może zostać zawieszony, pozbawiony wypłaty, a w przyszłości może też nie otrzymać wizy na wjazd do USA.


€ 50 bonus.
1.40

2 500 zł bonus i 150 darmowe spiny bez warunku obrotu.

2 000 zł bonus i 120 darmowe spiny.

€ 300 bonus i 130 darmowe spiny.

€ 1 000 bonus i 50 darmowe spiny.

 


https://www.polskiekasyno.com