Ripple

Czym jest krypto waluta Ripple?

Temat kryptowaluty jest ostatnio w mediach wszechobecny. Krypto waluta, czy inaczej waluta internetowa cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Kryptowaluta, a inaczej waluta kryptograficzna, to najprościej sprawę ujmując waluta internetowa. Opiera się ona na systemie posiadania, który bazuje na kryptografii. Ten system przechowuje informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach. Stan posiadania związany jest z tak zwanymi “portfelami” a do danego portfela ma dostęp tylko jego właściciel. Najpopularniejszą z nich jest oczywiście Bitcoin. Inne bardzo dobrze znane krypto monety to między innymi  Litecoin oraz Ethereum, a w ostatnim czasie coraz głośniej robi się również o Ripple.


3 050 zł bonus i 500 darmowe spiny.

Jedną z największych zalet Ripple jest szybkość systemu płatności. Pomimo, że wartość kryptowalut w ostatnich dniach drastycznie spadła, to przyszłość Ripple wydaje się jednak być bezpieczna.

Ripple został zaprojektowany jako scentralizowana sieć transakcyjna wykorzystywana przez banki do przelewów pieniężnych w taki sam sposób jak na przykład SWIFT. Korzysta z waluty XRP - pieniądze są konwertowane na token XRP, który ma zostać wysłany za pośrednictwem sieci Ripple, a następnie jest konwertowany na pieniądze, gdy zostaje wypłacony. Został zaprojektowany tak, aby był szybszy i bardziej niezawodny niż inne kryptowaluty.

Wluta weszła na rynek w 2012 roku. Ripple opiera się na wspólnej publicznej bazie danych, która wykorzystuje proces konsensusu między tymi serwerami walidującymi, aby zapewnić integralność. Te serwery walidujące mogą należeć do każdego, od osób fizycznych po banki.


Ta marka operatora przestała istnieć

Czym się różni Ripple od Bitcoin?

To właśnie serwery walidujące sprawiają, iż większość sądzi, że ​​Ripple jest technologią opartą na blockchain. Jednak Ripple nie jest blockchainem. Ripple używa HashTree do podsumowania danych w jedną wartość, która jest porównywana na wszystkich serwerach sprawdzania poprawności w celu zapewnienia konsensusu.

Banki wydają się lubić Ripple, a dostawcy płatności coraz częściej również wchodzą na pokład. Mozna powiedzieć, że został on zaprojektowany głównie dla przedsiębiorstw. Głównym celem platformy Ripple są jak najszybsze przelewy dużych ilości pieniędzy na całym świecie.

Jak dotąd, Ripple był stabilny od czasu wydania z ponad 35 milionami transakcji przetworzonych bez najmniejszych problemów. Jest w stanie obsłużyć 1500 transakcji na sekundę (tps) i został zaktualizowany, aby móc obracać 50 000 transakcji na sekundę. Dla porównania Bitcoin może obsłużyć 3-6 tps, a Ethereum 15 tps.


€ 50 bonus.

Skąd zamieszanie wokół Ripple?

Podczas gdy wartość Bitcoin odnosiła gwałtowny wzrost w 2017 roku, na koniec roku wartość tej kryptowaluty niemalże przekroczyła 20,000 $. Gdy cena Bitcoina wzrosła tak drastycznie, zauważono ogromny wzrost cen dla dużej liczby krypto monet, na przykład wartość Litecoin podskoczyła z 50 USD do prawie 400 USD, podwojona została wartość Ethereum, NEM i EOS wzrosły pięciokrotnie. Lista jest dość długa. Strach przed brakiem klientów doprowadził wielu inwestorów do szaleństwa, a "tanie" waluty stały się bardzo atrakcyjne dla nowych inwestorów, którzy błędnie sądzili, że wysoka cena całego BTC sprawia, że ​​waluta jest poza ich zasięgiem. W 2017 roku mediach społecznościowych zaczęły również krążyć pogłoski że Coinbase ma zamiar wymienić Ripple, co spowodowało wzrost ceny, co z kolei skłoniło Coinbase do zajęcia stanowiska w tej sprawie i wydania oświadczenia 4 stycznia 2018 r .: "Na dzień wydania niniejszego oświadczenia nie podjęliśmy decyzji o dodaniu dodatkowych aktywów do GDAX lub Coinbase. Wszelkie oświadczenia stanowiące inaczej są nieprawdziwe i nieautoryzowane przez firmę. "

Oświadczenie Coinbase spowodowało duży spadek wartości Ripple. Generalnie jego wartość powróciła do podobnego stanu, jaki był przed rozpoczęciem plotek. Dlatego też, zarówno Ripple, jak i wiele innych zmiennych kryptowalut drastycznie obniżyło swoją wartość. 


€ 2 000 bonus i 200 darmowe spiny.

€ 600 bonus i 180 darmowe spiny.

€ 100 bonus.

Ta marka operatora przestała istnieć

€ 1 500 bonus i 350 darmowe spiny.
 


https://www.polskiekasyno.com