UFC 229: Walka po walce

UFC 229: Khabib vs Conor - co się naprawdę wydarzyło?


Czy Khabib zostanie obdarty z tytułu?

UFC 229 Khabib

Największa, pełna emocji walka UFC tego roku (a może i w historii) jest już za nami. Khabib Nurmagomedov totalnie zdominował przeciwnika, bylego mistrza świata wagi lekkiej, sobotniej nocy w Oktagonie w Las Vegas. Zdecydowanie dało się zauważyć, że Rosjanin ma przewagę nad Irlandczykiem już od samego początku. Wygląda na to, że czasy świetności McGregora już się skończyły. Khabib to fighter na dużo wyższym poziomie.

Wiele osób ze świata MMA komentowało pojedynek, stwierdzając, że McGregorowi uszło na sucho wiele fauli podczas starcia. Irlandczyk dwukrotnie wylądował na deskach podczas tego spotkania. Myśleliśmy, że będzie to już koniec McGregora, gdy po raz drugi wylądował na ziemi, gdzie Nurmagomedov nie przestał okładać go pięściami. Zdziwieni recenzenci, komentowali to, ile ciosów jest w stanie przyjąć Irlandczyk.

McGregor przegrał morderczy pojedynek przez poddanie się w czwartej rundzie, podczas trzeciej minuty (3:03). Można było zauważyć, że pomimo iż duszony McGregor zaczął stukać w ramię Khabiba, sygnalizując poddanie, to Khabib nie przerwał zacisku. To, czy bylo to celowe posunięcie, czy też w furii Rosjanin nie poczuł stukania, lub nie był tego świadomy, ze względu na towarzyszącą wydarzeniu adrenalinę, tego można się już tylko domyślać. Khabib przestał dusić Conora dopiero wtedy, gdy nadbiegł sędzia i zmusił go do uwolnienia Irlandczyka z zacisku.

Khabib Nurmagomedov wygrał swój 27 pojedynek w karierze UFC, pozostając niekwestionowanym, niepokonanym mistrzem świata w wadze lekkiej, lecz  to nie sama walka jest teraz na językach całego świata, ale to, co się wydarzyło w Oktagonie po walce Khabiba z Conorem.

Jak wiemy już wiele miesięcy przed walką, pomiędzy dwoma fighterami istniało bardzo duże napięcie. McGregor atakował Rosjanina jak tylko mógł, jego religię, ojca, menadżera, lista jest bardzo długa, a ataki były bardzo personalne. Delikatnie mówiąc oboje fighterzy nie przepadali za sobą.

A więc co wydarzyło się po pojedynku Khabiba z Conorem podczas UFC 229?

Rzekomo po zakończeniu pojedynku, Khabib usłyszał krzyczących w jego kierunku mężczyzn z załogi McGregora po czym rzucił się do ataku. Po całym zajściu mówiło się w mediach, że to właśnie Khabib zapoczątkował całe zamieszanie i dokonał pierwszego ciosu w kierunku załogi Irlandczyka. Jednak bliższa analiza przebiegu akcji sugeruje, iż da się zauważyć jak McGregor podąża w furii za Khabibem. Khabib wyskakuje z klatki i cała uwaga skupia się w tym momencie na nim. A więc dopiero później zauważono, że to Conor dokonał pierwszego ciosu.

 

Conor

 

W sieci można znaleźć nagranie zajścia, na którym dokładnie można dostrzec jak Conor oddaje pierwszy po zakończeniu walki cios poprzez balustradę, na jednego z kolegów Khabiba, gdy Khabib podąża w kierunku załogi McGregora. Ochrona próbowała zatrzymać Khabiba, aby nie dopuścić do tragedii, ale wszystko działo się bardzo szybko i Rosjaninowi udało sie wymknąć i zwinnie przeskoczyć przez balustradę oraz zaatakować Dillona Danisa. Kim jest Dillon Danis? Danis to 25-letni specjalista od ju jitsu. Dillon trenuje z Conorem od 2016 roku. To właśnie on pomagał McGregorowi przygotować się jego walki z Diaz. Całe zajście spowodowało zawziętą dyskusję na mediach społecznościowych pośród gwiazd związanych z MMA.

 

Dillon Danis

 

Należy więc przyznać, że Conor nie jest tu bez winy. Podczas zamieszania dwóch mężczyzn z załogi Rosjanina przeskoczyło przez balustradę i zaatakowało McGregora. Teraz jest jasne dlaczego McGregor nie wnosi oskarżenia wobec nich.

I jak można oczekiwać cała ta akcja spowodowała niemałe zamieszanie w budynku. W przeciągu sekund sytuacja zaczęła się wymykać spod kontroli. Niewiele brakowało, aby doszło do tragedii. Jednak prezydentowi UFC udało się opanować sytuację na tyle na ile było to możliwe. Nie dopuścił on do ceremonii uhonorowania championa pasem, lecz za priorytet uznał wyprowadzenie obu fighterów z całego zamieszania. Ze względu na to, że nie było ceremonii wręczenia tytułu, nastąpiło wiele spekulacji, czy Nurmagomedov został pozbawiony pasa. Jednak jak skomentował sam Dana White, to nie to było powodem pominięcia tej tradycji.

Prezydent UFC nie ukrywał rozczarowania zachowaniem Khabiba i nie gwarantuje, że Rosjanin zatrzyma w posiadaniu swój mistrzowski pas. Dana nie potwierdza, ani nie zaprzecza, komentując, że na decyzje będziemy musieli poczekać. Zapytany podczas konferencji Dana, powiedział, że Khabib nalegał jednak na oficjalne uhonorowanie go tytułem, na co White nie wyraził zgody, jak stwierdził ze względów bezpieczeństwa.

Podczas konferencji prasowej po walce mieliśmy okazję usłyszeć tylko kilka słów od Khabiba, który przyznał, że po walce nie zaprezentował się z najlepszej strony. Fighter przeprosił Las Vegas oraz komisję atletyczną stanu Nevada, ale nie samego Irlandczyka. Nawiązał do obraźliwych komentarzy ze strony McGregora w swym kierunku i kierunku swoich bliskich, kraju, religii, a także do zajścia w którym McGregor rozbił szybę autobusu w Brooklynie, powodując obrażenia wśród osób, które się w nim znajdowały. Przyznał, że oberwie mu się od ojca za swoje zachowanie. Champion nie pozwolił sobie jednak zadać pytań podczas konferencji. Powiedział to co miał do powiedzenia, zapozował do zdjęć z pasem UFC w swoim charakterystycznym nakryciu głowy i odszedł.

Khabib po walce

 


€ 50 bonus.
1.40

€ 3 000 bonus i 50 darmowe spiny bez warunku obrotu.

€ 1 400 bonus i 100 darmowe spiny.

€ 200 bonus i 20 darmowe spiny.

€ 300 bonus bez warunku obrotu.

 


https://www.polskiekasyno.com