Żużel

Popularność Żużlu w Polsce

Żużel to jeden z najbardziej popularnych sportów w Polsce, a zawdzięczamy to głównie Tomaszowi Gollobowi oraz Jarosławowi Hampela. Dzięki ich sukcesom żużel zdobył ogromną sławę w naszej ojczyźnie. Polska Ekstraliga co tydzień przyciąga ogromną liczbę kibiców. Nie ma co się dziwić, w końcu jest to jedna z najlepszych lig na świecie, co sprawia że każdy Polski miłośnik żużlu jest bardzo dumny. Żużel to bardzo efektowny sport, lecz niestety rzadko możemy go znaleźć w ofercie bukmacherów. W tym krótkim artykule znajdziecie listę legalnych bukmacherów w Polsce, którzy oferują wiele ciekawych opcji obstawiania na żużel, oraz wady i zalety obstawiania tego sportu.

żużel

Specyfika sportu

Jeśli spojrzeć na żużel z globalnej perspektywy to nie jest on jednym z najbardziej popularnych sportów motorowych. Dużo większym zainteresowaniem cieszy się Formuła 1, oraz Motocyklowe Mistrzostwa Świata. Główną różnicą między tymi dwoma wymienionymi sportami oraz żużlem, jest to że rywalizacja w żużlu przebiega w sposób podobny do sportów drużynowych. Co ciekawe, zawodnicy  rywalizują w poszczególnych ligach, mogąc reprezentować barwy klubów z różnych lig, bo w żużlu nie mamy do czynienia z rywalizacją na poziomie europejskim czy światowym. Z drugiej strony co roku organizowana jest najważniejsza impreza czyli Indywidualne Mistrzostwa Świata w cyklach poszczególnych zawodów Grand Prix. Wielki podziw jakim był darzony Gollob oraz fakt że w Grand Prix przez lata startowało kilku innych reprezentantów Polski, przyczyniło się do sporego zainteresowania polską Ekstraligą.

Zalety obstawiania żużla

Jak już wspomnieliśmy wyżej, żużel nie cieszy się zbyt dużą popularnością w świecie. Nie jest to jednak powód do zmartwień, ponieważ ten sport nadal jest popularny w kilku krajach, łącznie z Polską. Z tego powodu, legalni bukmacherzy dostępni w Polsce oferują najbardziej atrakcyjne oferty na spotkania tego sportu. Poniżej znajdziesz listę najbardziej zaufanych i sprawdzonych bukmacherów gdzie możesz bezpiecznie obstawiać na żużel.


500 zł bonus i 200 darmowe spiny.

20 zł bonus bez depozytu + 500 zł bonus.

3 000 zł bonus i 400 darmowe spiny.

Mimo tego że żużel cieszy się dość małym zainteresowaniem, znalezienie niezbędnych informacji do właściwej analizy zdarzeń w tym przypadku nie jest trudne. Żużel jest popularnym sportem w Polsce, a największe serwisy sportowe mają kategorie rywalizacji w Ekstralidze oraz w Grand Prix.

Wady obstawiania żużlu

Jedną z wad tego sportu jest to, że poważna rywalizacja toczy się w zaledwie kilku krajach. Prócz Polski mamy również Anglie oraz Szwecje, lecz spotkań dostępnych do typowania nie ma wcale aż tak dużo i czasami trudnym zadaniem jest znalezienie atrakcyjnej opcji. Kolejnym minusem jest fakt, że niewielu bukmacherów oferuje zakłady na imprezy z kategori Grand Prix. Nawet jeśli już takie zakłady sie pojawią, to są one mało opłacalne.

Żużel można obstawiać tylko od czasu do czasu ponieważ jest to sport sezonowy. Wszystkie wydarzenia zawsze odbywają się w weekend, co z jednej strony daje nam czas na zebranie niezbędnych informacji, a z drugiej strony nie pozwala nam na traktowanie żużla jako swojego podstawowego sportu do obstawiania. Istotnym czynnikiem jest także sprzęt na którym się jeździ. Motocykle niestety dość często ulegają awariom i nawet doświadczeni zawodnicy mogą przegrać swój start nie przez własny błąd, ale przez dobrze wszystkim znaną złośliwość rzeczy martwej. Doświadczeni gracze dobrze zdają sobie sprawę,  że powodzenie zależy przede wszystkim od wyeliminowania jak największej ilości zdarzeń losowych jak tylko można, a awaria sprzętu jest bardzo poważnym problemem.

Teraz już zapoznałeś się z zaletami oraz wadami obstawiania żużlu. Wiesz również gdzie warto obstawiać, a czy się na to zdecydujesz to już zależy od Ciebie. Jeśli jednak żużel nie jest Twoim sportem, polecamy przeczytanie naszego artykułu o typowaniu na Polską Ligę Ekstraklasy.


20 zł bonus bez depozytu + 500 zł bonus.

 


https://www.polskiekasyno.com