Zagraj w pasjansa w Betsson

Pasjans - jak grać oraz jak wygrać?

Pasjans jest bardzo popularną grą karcianą w którą gra się w pojedynkę. Na pewno każdy z nas rodaków choć raz grał albo bynajmniej słyszał o pasjansie. Nie ma co się dziwić, historia tej gry karcianej ma swoje korzenie również w Polsce. W tym artykule wspomnimy trochę o historii tej gry, lecz co ważniejsze dowiecie się o zasadach i sposobach na wygraną.

kliknij tu aby zagrac w pasjansa

2 000 zł bonus i 200 darmowe spiny.

Historia pasjansa

A więc zacznijmy od historii tej popularnej gry. Pasjans, gra karciana, powstała bodajże pod koniec XVIII wieku, być może w regionie bałtyckim w Europie i prawdopodobnie w formie wróżenia. Nie do końca wiadomo skąd dokładnie wzięła się ta gra, lecz teoria głosi, że popularność gry wzrosła wraz z popularnością kartomanii lub wróżbiarstwa kartami, a także czytania kart tarota. W późniejszych latach gra stała się popularnym sposobem zabicia wolnego czasu przez Francuzów i podbiła resztę świata, w tym także Polskę. Wiele odmian, które używa się w pasjansie (np. tableau) pochodzi z języka francuskiego. Pierwsze książki o grze również bardzo często pochodziły z Francji.

Na czym polega gra

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, to gra dla jednego gracza, którą można grać na komputerze, w internecie lub tradycyjnie z talią standardowych kart do gry. Pasjans na początku może wydawać się mylący, ale łatwo go opanować. Jest to najczęściej grana gra karciana wszech czasów i nie bez powodu. Rzućmy okiem na to, jak to działa.

pasjans układ kart

Krok 1 - rozłożenie kart

Na początku musisz zacząć od rozłożenia kart w siedmiu kolumnach. Pierwsza karta od wierzchu musi zawsze pozostać odkryta. A więc pierwsza kolumna to tylko jedna odkryta karta, druga zawiera jedną odkrytą oraz jedna zakrytą itd. Możesz spojrzeć na ilustracje u góry aby lepiej zrozumieć układ kart. Pozostałe 24 karty należy położyć na stosie obok kolumn. Jest to stos rezerwowy. Nad zadanymi, ułożonymi w kolumny kartami, znajdują się cztery pola bazowe.

Celem w grze karcianej pasjans jest ułożenie czterech stosów kart, poprzez przekładanie kart z kolumn na pola bazowe. Każdy stos zawiera karty tego samego koloru. Karty w stosach muszą być poukładane w kolejności od asa do króla (A-2-3-4-5-6-7-8-9-10-J-D-K).

Krok 2 -  zasady przekładania kart

Można położyć kartę na odkrytej karcie w danej kolumnie, jeżeli różni się ona kolorem i jest kartą niższą o jedno oczko. Dla przykładu: jeśli w jednej z kolumnie odkryta jest ósemka pik, można na niej położyć czerwoną siódemkę (karo lub kier, ważny jest tylko kolor). Następnie na siódemkę kładziemy czarną szóstkę i tak dalej.

2 000 zł bonus i 100 darmowe spiny.

Karty między kolumnami można przekładać pojedynczo lub w grupach (jeżeli są ułożone we właściwej kolejności). Jeżeli na czerwonej szóstce, leży czarna piątka, a na niej z kolei czerwona czwórka, można je razem przełożyć na czarną siódemkę.

Po zdjęciu odkrytej karty z danej kolumny, można odwrócić kolejną, aż kolumna będzie pusta; gdy kolumna jest pusta można w niej położyć króla, by rozpocząć nową kolumnę.

Cel w pasjansie to ułożenie wszystkich kart na czterech stosach. Na spodzie każdego stosu musi leżeć as, a końcową kartą musi być król. W tym samym czasie gdy gracz odkrywa karty, musi położyć je na asie, tak aby powstał stos danego koloru.

Dla przykładu po położeniu na polu bazowym asa pik, należy na nim następnie położyć dwójkę pik, trójkę pik na dwójce itd., aż do ułożenia pełnego stosu.


pasjans

Stos rezerwowy (24 niewykorzystane karty)

Stos rezerwowy należy użyć, gdy znajdziemy się w sytuacji gdzie nie można już przemieszczać kart między kolumnami. Pasjans który omówiliśmy w tym artykule to gra, w której wykłada się po 3 karty, tak jak w pierwszej wersji gry która powstała. Przy wykładaniu 3 kart, należy wykładać po trzy karty kolejno na stos. Trzecią (wierzchnią) z wyłożonych kart można przełożyć. Pozostałych dwóch kart nie można użyć, gracz ma wyłącznie opcje aby na nie spojrzeć. Wierzchnią kartę można przełożyć w miarę możliwości albo do kolumny, albo na pola bazowe. Jeżeli nie można wykorzystać wyłożonej karty, należy odwrócić trzy kolejne karty. Można to robić bez ograniczeń. Po odwróceniu wszystkich kart w stosie, należy je ponownie odwrócić i rozpocząć procedurę od początku. Jeden bardzo ważny szczegół o którym trzeba pamiętać jest to że, nie wolno nam ponownie kasować kart. Aby wygrać w pasjansa, trzeba ułożyć wszystkie 4 stosy, gra kończy się gdy gracz nie ma już możliwości dokonania żadnego ruchu.

Pasjans w kasynach online

W tych czasach mamy możliwość grania w pasjansa online, za darmo jak i również za prawdziwe pieniądze. Poniżej znajdziesz listę najlepszych kasyn online, w których będziesz miał okazję wypróbować pasjansa.

4 000 zł bonus i 400 darmowe spiny.
20 zł bonus bez depozytu + 500 zł bonus.
€ 50 bonus.

Jak wygrać w pasjansa?

W naszych czasach pasjans nie jest już tylko grą rekreacyjną. Stało się tak, ponieważ w ostatnich latach pojawiły się konkretne odmiany pasjansa, które mogą zapewnić nam duże nagrody pieniężne. Trendy wprowadzania nowych gier do kasyn online utrzymują się, dzięki czemu gracze zyskują ciekawą oraz przyjazną alternatywę do gry codziennej. Dlatego zdecydowaliśmy się, aby dołączyć paragraph o tym jak wygrać pasjansa, oraz czy w ogóle jest tu możliwe oszukanie systemu, lub istnieją stałe strategie które gwarantują sukces. Należy pamiętać jednak, że przy niektórych rozdaniach nawet najbardziej zaawansowany gracz nie ma możliwości pozytywnego zakończenia gry. W poniższym paragrafie opisaliśmy kilka wariantów i strategii które mogą się przydać podczas gry w pasjansa.

Warianty dostępne w grze w pasjansa

Sama gra może się wyróżniać kilkoma wariantami, od pojedynczych kart ze stosu, przez ograniczoną ich ilość, z ograniczeniami czasowymi i innymi, zależnymi od strony internetowej lub kasyna na które traficie. O ile nie ma tu konkretnych strategii i taktyk, jest kilka faktów, które dobrze mieć na myśli, jeśli naprawdę chcecie wygrać i sięgnąć po największe wygrane:

  • Wyznacz sobie priorytety, czy najpierw chcesz układać kolumny czy jednak stosiki od pasa wzwyż,
  • Poznaj od razu cały stos kart rezerwowych, by wiedzieć czego się tam spodziewać i jak użytkować te karty w samym rozdaniu
  • Skoncentruj się na ułożeniu kart od prawej kolumny do lewej, rozliczenie kart jest kluczowe
  • Równomierne rozkładania kart dla niektórych jest właściwą i jedyną słuszną strategią,
  • Nie zawsze warto wydawać wszystkie trzy karty ze stosu rezerwowego, gdyż kolejne rozdanie wcale się nie zmieni.

Powyższe punkty to jedynie wskazówki do których nie trzeba się stosować. Swoje szanse można spróbować powiększyć, jednakże biorąc pod uwagę losowe rozdania, i tak nie ma to  gwarancji sukcesu. Może się bowiem okazać, że karta, którą poszukujecie jest w ostatniej kolumnie i nie da się jej odkryć właśnie z tego powodu. Taka sytuacja wymaga od gracza rozpoczęcia gry na nowo.

klasyczna gra pasjansa

Promocje dostępne na grę w pasjansa

Gra w pasjansa działa  na takich samych zasadach promocyjnych jak wszystkie inne gry dostępne w danym kasynie internetowym. Zasady mogą się tu różnić, jeśli chodzi o zakres granic stawek i obrotu, aczkolwiek możecie liczyć na pełne wsparcie kasyna, w postaci bonusu powitalnego. Za jego sprawą będziecie mogli wypróbować pasjansa, z pomocą dodatkowych środków. Wiele kasyn oferuje bonus od depozytu 100% lub czasami nawet aż do 200%. Jest to świetny początek dla wszystkich nowych graczy. Równocześnie wszystkie kasyna które znajdziecie na naszej stronie oferują wiele promocji oraz premii bonusowych. Nie zapominajcie jednak, że wszystkie promocje, turnieje lub tym podobne mają swoje zasady oraz warunki. Dlatego bardzo ważne jest to abyście zapoznali się z regulaminem, zanim podejmiecie jakiekolwiek decyzje. Zapraszamy do rejestracji w jednym z sprawdzonych kasyn na naszej stronie. Jeśli jest coś czego nie opisaliśmy w naszym artykule, a chcielibyście o tym przeczytać, zostawcie nam komentarz pod spodem. Życzymy miłej zabawy oraz wysokich wygranych!

2 000 zł bonus i 200 super spiny.
2 000 zł bonus i 200 darmowe spiny.

https://www.polskiekasyno.com

Najczęściej zadawane pytania