Pokerowy Słownik

Pokerowy Słownik

Poker to najbardziej na świecie popularna gra karciana, w którą jej wielbiciele grają zarówno w kasynach lądowych, kasynach online, jak również pomiędzy znajomymi i przyjaciółmi, zarówno na prawdziwe pieniądze jak i na żetony. Dwie najpopularniejsze odmiany Pokera to Texas Holdem oraz Omaha.


€ 50 bonus.

Jeśli już zapoznałeś się z podstawami tej gry i znasz już wszystkie układy w pokerze , to warto również zapoznać się ze wszystkimi pojęciami pokerowymi, a jest ich całkiem sporo. W grze w pokera zazwyczaj używa się żargonu, z jego znajomością będzie Ci dużo łatwiej zrozumieć co się dzieje podczas gry. Oto niektóre z najczęściej używanych i najbardziej według nas przydatnych terminów:

Action (Akcja) - Określenie większości działań, które podczas rozdania lub tury licytacji.  Akcja to generalnie ruch, każde zagranie przy stole, na przykład postawienie zakładu lub przebicie.

Add-on – możliwość dokupienia pewnej ilości żetonów po zakończeniu re-buy.

All-in – zagranie za wszystko co posiadamy w danej grze, za wszystkie żetony. Mówi się, że gracz jest all-in, jeśli postawił wszystkie żetony i nie będzie mógł brać aktywnego udziału w dalszych rundach licytacji.

Ante - W niektórych turniejach wielostolikowych stosuje się obowiązkowe zakłady. Jest to obowiązkowa opłata dla wszystkich graczy dokonywana przed każdym rozdaniem.

Bad Beat - Bad beat to bardzo pechowe rozdanie, gdy przegrywasz pomimo dużej przewagi nad przeciwnikiem podczas stawiania zakładów.


500 zł bonus i 200 darmowe spiny.

Bankroll - twój pokerowy budżet, suma pieniędzy którą przeznaczyłeś na grę w pokera.

Bet – złożenie zakładu.

Big Blind/Small Blind - duża w ciemno i mała w ciemno. Obowiązkowy zakład który stawiasz przed drugą w kolejności osobę siedzącą na lewo od rozdającego – dealera. Big blind jest zwykle dwukrotnością small blinda.

Blef - posuniecie, które ma za zadanie wprowadzić przeciwników w błąd, prowadzenie licytacji sprzecznie z siłą twoich kart. Postawienie zakładu lub przebicie ze słabymi kartami, które ma zmusić przeciwnika do zrzucenia lepszych kart.

Board – czyli karty wspólne, karty rozdawane na stół, które możesz wykorzystać do zbudowania swojego układu. W pokerze Texas Hold’em i Omaha boardem jest Flop, Turn i River.


€ 300 bonus i 130 darmowe spiny.

Button – plastikowy krążek, to znacznik rozdającego, zazwyczaj oznaczony literą „D” i służy do oznaczania pozycji dealera przed każdym rozdaniem. Button krąży po stole pokerowym zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Buy-in (Wpisowe) – kwota, z którą gracz zasiada do pokerowego stołu lub wysokość wpisowego w przypadku gry turniejowej. 

Call (Sprawdzenie) - jest to wyrównanie poprzedniego zakładu.

Cap - ostatnie  podbicie w danej rundzie licytacji w grze z limitem. Cap to także maksymalna ilość uczestników turnieju pokerowego ustalona odgórnie.

Cash Game - Gracze mogą w dowolnym momencie dołączyć do gry lub od niej odejść, jak i również dokupić żetony.


2 000 zł bonus i 200 darmowe spiny.

Check - Jeśli żaden z graczy nie obstawił, kolejny może zaczekać, dzięki czemu pozostaje w rozdaniu bez konieczności dorzucania pieniędzy do puli.

Check-Call - Zaczekanie i późniejsze sprawdzenie zakładu przeciwnika.

Check-Raise - polega na zaczekaniu i późniejszym przebiciu zakładu przeciwnika. W tej samej rundzie licytacji gracz wykonuje check, aby po zagraniu rywala przebić jego zakład.

Cold Deck - gdy bardzo dobre karty są pokonane przez gracza, któremu karty ze stołu pozwoliły poprawić układ.

Dead Money - Pieniądze w puli. które dołożył gracz nie uczestniczący już w rozdaniu. Tak zwane martwe pieniądze.


€ 200 bonus i 20 darmowe spiny bez warunku obrotu.

Dealer (Krupier) – osoba która rozdaje karty przy stole i nadzorująca, aby gra przebiegała prawidłowo. Także osoba na pozycji oznaczonej znaczkiem dealera, czyli buttonem.

Fish - Bardzo słaby lub niedoświadczony gracz, nowicjusz.

Flop - Trzy pierwsze karty wspólne wykładane na stół przez rozdającego w odmianach pokera Texas Hold'em i Omaha.

Fold – rezygnacja z dalszej gry. Gracz który zrezygnuje, traci prawo do puli.

Heads-up - rozgrywka/gra tocząca sie pomiędzy dwoma graczami.


2 500 zł bonus i 150 darmowe spiny bez warunku obrotu.

Hand - jest to rozdanie, lub układ kart.

High Roller - Osoba która gra na wysokie stawki.

Kicker - dodatkowa karta. W przypadku gdy mamy do czynienia z remisem, na przykład gdy dwóch graczy ma parę dam, ale jeden z nich ma dodatkowo asa, wtedy as to kicker i dzieki niemu ten gracz wygrywa.

Odds (Szanse na wygraną) - procentowe szanse na wystąpienie zamierzonego układu. Inaczej prawdopodobieństwo uzyskania układu ustalane jest w odniesieniu do prawdopodobieństwa wystąpienia sytuacji, gdy układ nie zostanie uzyskany.

Pot-Limit - w przypadku gry Pot-Limit gracz może jednorazowo postawić zakład nie wyższy niż aktualna wysokość puli (pula to pot). 


€ 300 bonus bez warunku obrotu.

Pas – inaczej Fold.

Pre-flop – to runda licytacji majaca miejsce jeszcze przed wyłożeniem pierwszych wspólnych kart (community cards), czyli flopa.

Pula (Pot) – ilość pieniędzy na stole w danym momencie gry. 

Raise (Przebicie) - Postawienie wyższej sumy niż wynosił poprzedni zakład. Na przykład gdy gracz przed nami zagrywa za 10, to jeżeli my zagramy za 30 to będzie przebicie o 20.

Re-buy – możliwość dokupienia żetonów. 


4 000 zł bonus i 400 darmowe spiny.

Ruch - to samo co Action.

River – ostatnia z pięciu kart wspólnych wykładanych przez rozdającego.

Showdown – jest to wyłożenie kart, już po zakończeniu ostatniej rundy licytacji celem wyłonienia zwycięzcy, a także wyłożenie kart w sytuacji all-in.

Split – jest to podział puli pomiędzy graczy (dwóch lub więcej) gdy mają oni układ kart o jednakowej wartości.

Stack – wartość żetonów jakie posiada gracz.


€ 3 000 bonus i 50 darmowe spiny bez warunku obrotu.

Tight – gracz, który niezbyt często bierze udział w rozdaniach,a jeśli to robi to tylko z dobrymi kartami.

Turn – czwarta rozdana karta z kart wspólnych (community cards)

Pojęć pokerowych jest dużo więcej, ale te powyżej naszym zdaniem mogą Ci sie najbardziej przydać przy stole. Jeśli masz ochotę spróbować szczęścia w grze to zapraszamy do jednego z kasyn do którego linki znajdziesz w tekście artykułu. Przypominamy, że na naszej stronie znajdziesz tylko i wyłącznie najlepsze kasyna, z najatrakcyjniejszymi bonusami powitalnymi, którym w 100% możesz zaufać. Proponujemy również zaglądać na naszą stronę regularnie, jeśli chcesz być a bieżąco z najnowszymi promocjami kasyn.


€ 1 000 bonus.

€ 200 bonus i 20 darmowe spiny.

€ 200 bonus i 20 darmowe spiny bez warunku obrotu.

€ 100 bonus.

€ 300 bonus i 10 darmowe spiny bez depozytu + 100 darmowe spiny.

 


https://www.polskiekasyno.com