Przydomki Reprezentacji

Mundial 2018: Przydomki Reprezentacji

W Mistrzostwach Świata w Rosji 2018 biorą udział 32 drużyny. Poznaj przydomki niektórych z nich.

Odnoszące się do nazw zwierząt

Brazylia jest jednym z faworytów tegorocznego Mundialu. Ta ekipa z Ameryki Południowej nosi przydomek “Kanarinios”. Oczywiście nazwa odnosi się do przykuwających uwagę strojów koloru żółtego zawodników, o podobnym kolorze jak upierzenie kanarków.

Tunezja zwana jest również “Orłami Kartaginy”. Jak wiadomo z lekcji historii, tereny dzisiejszej Tunezji zajmowała kiedyś Kartagina - starożytne miasto państwo.

Serbia również nosi przydomek związany z tymi ptakami. Serbia zwana jest po prostu “Orłami”. Orły znajdują się w herbie i fladze tego kraju.

Nigeria to “Super Orły” (Super Eagles). Kiedyś nosili przydomek "Zielonych Orłów", ale nazwa ta została przez nich zmieniona.


€ 100 bonus.

Kolejny afrykański kraj, Senegal to "Lwy Terangi". Teranga to słowo w Senegalu określające gościnność, z któej to cechy Senegalczycy są bardzo dumni.

Maroko nosi przydomek “Lwy Atlasu”. Przez ten kraj przebiegają góry Atlas, które były niegdyś zamieszkiwane przez te wspaniałe zwierzęta.

Reprezentacja Anglii to “Trzy Lwy” ze względu na lwy w godle kraju, lub też “Synowie Albionu”. Legenda głosi, że Albion był jednym z synów Posejdona, który osiedlił się na Wyspach Brytyjskich.Korea Południowa to “Azjatyckie Tygrysy”. Pierwotnie była to popularna nazwa czterech wschodnioazjatyckich państw − Korei Południowej, Tajwanu, Singapuru i Hongkongu.

Polska to oczywiście Biało - Czerwoni, mimo że również jesteśmy zwani “Orłami” to jednak częściej odnosi się do nas jako “Biało - Czerwonych”.

Naszych rywali z kwalifikacji, Danię, nazywa się z kolei na odwrót, czyli “Czerwono - Bali”.

Hiszpanie zwą się “La furia roja”, czyli wściekła czerwień.

“Trójkolorowi” to przydomek Francji, nawiązujący rzecz jasna do trzykolorowej flagi tego kraju.


200 zł bonus.

Również Meksyk nosi nazwę “El Tri” co można tłumaczyć jako “Trójkolorowi”.

Argentyna “Albi Celeste”, czyli biało błękitni.

Szwajcaria to “Czerwoni Krzyżowcy”, co tłumaczy ich flaga.

Szwecja to “Niebiesko - Żółci”.

Inne

Kolumbia to “Los Cafeteros”. Nazwa pochodzi od tego, że Kolumbia jest trzecim na świecie producentem kawy.

Belgia to “Czerwone Diabły”. Ten przydomek noszą już od 1905 roku.

Japonia to “Niebiescy Samurajowie”. Samuraje to wojownicy tej azjatyckiej wyspy a kolor niebieski oczywiście odnosi się do koloru strojów tych zawodników.

Przydomek Panamy to “Los Kanaleros” co oczywiście wywodzi się od Kanału Panamskiego. 

 


https://www.polskiekasyno.com