Lewandowski Puchar Świata 2018

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski, “Lewy”, duma narodu polskiego. Obecnie jeden z najsłynniejszych  Polaków w świecie, a może i najsłynniejszy. Sprawił, że świat piłki nożnej zaczął brać Polskę na poważnie. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Rekordzista Księgi Guinnessa w aż czterech kategoriach. Jak zaczęła się jego przygoda z piłką nożną? Jak wyglądało jego dzieciństwo? Co poza piłką jest jego ogromną pasją? Czego o nim nie wiesz?

 

Robert Lewandowski

 

Dzieciństwo

Lewandowski urodził się w Warszawie 21 sierpnia 1988 roku. Zawodnik dorastał w Lesznie, niewielkiej miejscowości pod stolicą. To właśnie tam, w klubie sportowym Partyzant, zaczął strzelać swe pierwsze bramki. Robert miał wtedy tylko 6 lat. Od dziecka dorastał w atmosferze sportowej, gdyż ojciec piłkarza, Krzysztof, uprawiał judo, a także grał w piłkę nożną. Również matka “Lewego”, Iwona była miłośniczką sportu, a konkretnie siatkówki. Także siostra piłkarza, Milena była zapaloną entuzjastką siatkówki.


€ 50 bonus.
1.40

Treningi strzelca, były dla jego rodziny i otoczenia tak ważne, że nawet jego pierwsza komunia święta została skrócona, gdy okazało się iż koliduje w czasie z meczem Lewego. Robert zmieniał mokasyny na korki już w aucie, w drodze z uroczystości.

Miłość

Piłkarz nigdy nie zaprzestał swojej pasji. Po ukończeniu liceum rozpoczął studia w Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie w Warszawie. To tam poznał kobietę która skradła mu serce, swoją obecną żonę, Anię. Śliczna i delikatna Anna Stachurska była wówczas mistrzynią w karate! Żona piłkarza zaczęła trenować ten sport już we wczesnym dzieciństwie. Robert, gdy poznał Anię, przedstawił się jej dla żartu jako Andrzej! Ten niebieskooki piłkarz poślubił swoją wybrankę w 2013 roku.


€ 100 bonus.

Początki kariery

Od 1997 do 2004 roku nasz słynny strzelec grał w Varsovii, warszawskiej drużynie piłkarskiej. W 2005 był zawodnikiem Delty Warszawa, lecz nie potrwało to długo. Między 2005 a 2006 rokiem był członkiem Legii Warszawa. Rok 2007 przyniósł więcej zmian w karierze zawodnika, przenosząc go do ekipy Znicz Pruszków. To właśnie tam Robert miał okazję zabłysnąć, strzelając dla swojej drużyny aż 37 goli w ciągu 2 lat. Kolejnym klubem Lewego był Lech Poznań, który zakupił go za 5 tysięcy złotych, gdzie strzelec grał do 2010 roku.

Rozwój światowej kariery

W roku 2010 jego życie znacznie się zmieniło. Nasz piłkarz został sprzedany za pokaźną sumę 4,5 milionów euro do niemieckiego klubu Borrusia Dortmund. Robert grał coraz lepiej, a w związku z tym, rosła również jego wartość. Lewy popisał się już w pierwszym sezonie, grając w tym klubie. Zdobył on tytuł króla strzelców Pucharu Niemiec, a co za tym idzie także wielką popularność. Piłkarz udowodnił raz jeszcze swą znakomitość w Lidze Mistrzów 2012/2013. Tam został wicekrólem strzelców. Pokonał go jedynie słynny Cristiano Ronaldo. Robert w tym okresie był też zawodnikiem reprezentacji Polski. Lewy został mianowany kapitanem naszej drużyny w 2014 roku.Bayern Monachium

Gdy jeszcze w początkach swej kariery, grając pierwszy sezon dla niemieckiego klubu Borrusia Dortmund młody zawodnik strzelił bramkę klubowi Bayern Monachium, ten piłkarski gigant wiedział, że jest on zawodnikiem godnym poświęcenia uwagi. Gdy jego kontrakt z niemiecką drużyną wygasł, a Bayern zaoferował mu współpracę, Robert oczywiście chętnie przyjął taką okazję.

Robert na zawsze zapisał się w kartach piłkarskiej historii strzelając aż pięć bramek w dziewięć minut, podczas meczu 22 września 2015 roku, przez co  pobił kilka rekordów Guinessa 22 września . W 2016 roku Lewy został okrzyknięty czwartym najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie Złota Piłka FIFA.Ciekawostki

  • Na początku swej kariery piłkarskiej Robert nosił przydomek “Bobek”.
  • W 2014 roku Robert został ambasadorem dobrej woli UNICEF.
  • Lewandowski jest wart ok. 75 milionów euro.
  • Posiada na swoim koncie tylko jedną czerwoną kartkę.
  • Lewy ma wielką słabość do prędkości. Motocykle są jego drugą po piłce, pasją.

Mistrzostwa Świata 2018

W ostatnich miesiącach Robert Lewandowski solidnie trenował w przygotowaniu do tegorocznych Mistrzostw Świata. W kwalifikacjach do Pucharu fantastycznie sobie poradził, zdobywając aż 16 bramek dla naszej reprezentacji, a przy tym bijąc rekord i zostając najlepszym strzelcem kwalifikacji. Tym samym wyprzedził nawet Ronaldo! Mamy oczywiście nadzieję, że równie dobrze poradzi sobie podczas pucharu, który rozpocznie się już za 2 dni!


200 zł bonus.

 


https://www.polskiekasyno.com