Seksizm w Rosji

Seksizm podczas Pucharu w Rosji

Zachowania wobec kobiet reporterek oraz to co pokazuje się w rosyjskich mediach apropo Mundialu 2018, wzbudzają niesmak u wielu, ze względu na seksizm. Czy Mundial jest turniejem tylko dla mężczyzn?

Wiele kobiet śledzi obecny Mundial, tak samo pilnie jak mężczyźni. Ale to nie wszystko. Brytyjska dziennikarka sportowa Vicki Sparks i niemiecka komentatorka Claudia Neumann przeszły do historii, stając się pierwszymi kobietami ze swoich krajów, komentującymi turniej Mistrzostw Świata. 

W innym zakątku globu tysiące irańskich kobiet weszło na stadion sportowy po raz pierwszy od 1979 roku, aby obserwować swoją drużynę narodową, gdy stawiała czoła Hiszpanii, w stolicy kraju, Teheranu.


400 zł bonus bez warunku obrotu.

Ale im więcej kobiet zaczęło uczestniczyć w tym sławnym na cały świat turnieju, im więcej kobiet stało się częścią tegorocznego Pucharu Świata, tym więcej zaczęło się pojawiać przypadków molestowania seksualnego i seksizmu wobec płci pięknej. Przykrym faktem jest, że w większości krajów futbol nadal jest postrzegany jako sport tylko dla mężczyzn, a kobiety są nie tylko bagatelizowane, ale również traktowane przedmiotowo.

W jednym z incydentów kolumbijska korespondentka Julieth Gonzalez Theran zdawała sprawozdanie na żywo z Moskwy, gdy podszedł do niej mężczyzna, objął ją ramieniem, chwycił jej lewą pierś i pocałował ją w policzek, po czym uciekł uciekł.


€ 100 bonus.

Niestety tego typu przypadków jest dużo więcej niż jesteśmy w stanie wymienić w tym artykule. Wiele innych kobiet-reporterek doświadczyło podobnego potraktowania w swojej pracy, co wzbudziło niepokój wśród grup obrońców praw, osób nadzorujących media i dziennikarzy. 

Dla niektórych może się to wydawać zabawne. Może się wydawać, że to taka tam niewinna frywolność sportowa. Jednakże jest tak naprawdę bardzo problematycznym zachowaniem, okazującym brak szacunku. Profesjonalistki wykonujący swoją pracę, są narażeni na prześladowania i atakowani.Hiszpańska dziennikarka futbolowa Gemma Soler, która zdawała relację z Puchar Świata w Brazylii w 2014 roku, powiedziała, że ​​tego typu incydenty wcale jej nie zaskakują. Dziennikarka przyznała, że mimo, iż tego typu zachowania bardzo ją zasmucają, to jednak cieszy się, że są nagłaśniane przez media, brane na poważnie i ogólnie potępiane przez społeczeństwo.

W mediach społecznościowych krążą filmiki z fankami piłki nożnej, które są proszone o powtarzanie wulgarnych zwrotów i słów o seksualnym odniesieniu w obcym języku.

Mariana Linhan, specjalista ds. Mediów w sieci Fare, powiedziała: "Seksistowski, ofensywny charakter incydentów jest znacznie większy, niż piłka nożna. Myślę, że jest to niepokojące i obraźliwe, że kobiety wciąż muszą walczyć o swoje miejsce w piłce nożnej".


200 zł bonus.

Najseksowniejsi kibice Getty

Agencja prasowa Photo Getty Images opublikowała, a następnie usunęła,  galerię zdjęć zatytułowaną "The Hottest Fans", w której były umieszczone zdjęcia tylko i wyłącznie kobiet-kibiców tegorocznego Pucharu Świata. "Wiadomo, że piłka nożna to piękny sport, co dotyczy także jej kibiców" - czytamy w podtytule. "Sprawdź zdjęcia najseksowniejszych fanek tutaj." Użytkownicy Twittera szybko odpowiedzieli na Getty Images, nazywając je "zupełnie seksistowskimi" i "niestosownymi". "Poważnie, poproś dorosłych o przejęcie twojego konta" - napisał jeden z użytkowników. Inny powiedział: "Zadzwonili z lat 70. i chcą powrotu do mizoginii".


150 zł bonus bez warunku obrotu.

Kampanie reklamowe

Sieć fast-foodów Burger King, zaoferował nagrodę pieniężną w wysokości trzech milionów rubli rosyjskich (47 000 USD) oraz dostawę darmowych burgerów Whopper dla rosyjskich kobiet, które zajdą w ciążę z gwiazdami Pucharu Świata. Rosyjski oddział amerykańskiej sieci Burger King obiecał darmowe hamburgery kobietom, które uzyskają "najlepsze geny piłkarskie, zapewniając sukces rosyjskiej drużyny dla przyszłych pokoleń". Później firma wycofała się z promocji ogłoszonej na rosyjskiej platformie mediów społecznościowych VK i przeprosiła za nią.


200 zł bonus.

 


https://www.polskiekasyno.com