Bet365 otwiera swoje drzwi dla zwolnionych przez Meta i Twitter

Bet365 oferuje 200 miejsc pracy dla pracowników zwolnionych przez Meta i Twittera, reklamując swoją firmę słowami: „Nasz zespół jest najlepszy w swojej klasie”.

Reakcja Bet365 na zwolnienia w gigantach hi-tech

Bet365 jest gotów przejąć specjalistów zajmujących się zaawansowanymi technologiami, których dotknęła w ostatnich tygodniach fala zwolnień z gigantów hi-tech, jakimi są Meta i Twitter.

Operator iGaming prowadzi aktywną rekrutację na ponad 200 stanowisk w różnych zespołach zajmujących się obszarem hi-tech i zachęca zwolnionych pracowników do odkrywania potencjału rozwojowego, jaki daje branża kasyn online.

Oferty pracy w Bet365 są podzielone na biuro główne w Stoke-on-Trent, biuro w Manchesterze oraz pracę zdalną.

Bet365 patrzy w przyszłość

Rodzinna firma, założona w 2000 roku przez Denise Coates, planuje rozszerzyć swoje działy rozwoju i testowania oprogramowania, usług IT oraz infrastruktury.

Ich strategia jest mocnym kontrastem do stale pogarszającego się otoczenia makroekonomicznego, w którym nawet największe firmy w branży są zmuszane do ekstremalnych cięć kosztów, co w efekcie doprowadziło do ​​tysięcy zwolnień.

Szokujące posunięcie rynkowych gigantów

Meta

Niewątpliwie największym zaskoczeniem była decyzja Marka Zuckerberga, założyciela Meta, z którego zwolniono około 11 000 pracowników, czyli aż 13%

Powodem był znaczący spadek akcji firmy, które osiągnęły najniższy od 2016 roku poziom.

Najgorszym działem było Reality Labs, które tylko w 2022 roku straciło 9,4 miliarda dolarów, po części dlatego, że zaangażowanie Zuckerberga w rozwój metaverse pozostaje niezmienne.

Kolejna fala zwolnień dotknęła pracowników Twittera, z których aż połowa dostała od Elona Muska wypowiedzenia.

Posunięcie to jest kontynuacją 10-procentowej redukcji siły roboczej Tesli, którą południowoafrykański miliarder dokonał już na początku 2022 roku.

Wydaje się, że trend ten utrzymuje się również w innych branżach: konkurent Ubera, Lyft, zwolnił ostatnio 13% swoich pracowników, w sumie 700 osób, podczas gdy firma płatnicza Stripe zwolniła około 1100 stanowisk.

Giełda kryptowalut Coinbase zredukowała zatrudnienie o 18%, co spowodowało również zwolnienia około 1100 pracowników

Od pewnego czasu kryptowaluty są również akceptowane jako metody płatności w wielu kasynach online w Polsce.

Bet365 stawia innowacyjność na pierwszym miejscu

Rzecznik Bet365 powiedział reporterom EGR „Nasze zespoły technologiczne są najlepsze w branży, gdyż kierują się wizją dostarczania najwyższych standardów”.

Dodał, że innowacyjność od początku powstania firmy była ich priorytetem, odkąd zainwestowali w potencjał zakładów na żywo w 2000 roku. 

To ciągłe dążenie przez firmę do wprowadzania coraz to nowszych innowacji oznacza również, że “Zawsze jest zapotrzebowanie na odpowiednich kandydatów, którzy dołączą do światowej klasy zespołu”, podsumował rzecznik.

Mamy nadzieję, że wiele osób dotkniętych cięciami szybko znajdzie nowe miejsce pracy!

Inne wiadomości z branży:

Autor
Specjalista Pokera Online
Judyta to copywriter w polskiekasyno.com, a przez ostatnie 8 lat specjalizuje się w tworzeniu treści związanych z pokerem online. Jest ekspertem w dziedzinie hazardu online i pasjonatką tej branży. W swojej pracy pisze recenzje, przewodniki i wiele innych materiałów związanych z pokerem online.

Twoje kasyna zostaną wyczyszczone

Czy jesteś pewny?