Branża gier online wspiera Ukrainę

Przez Patrycja Baczkowicz
Opublikowane 14/03/2022
Branża gier online wspiera Ukrainę

Apel charytatywny o zbiórkę funduszy dla Ukraińców zorganizowany przez branżę gier online zgromadził ponad 190 000 funtów w ciągu tygodnia. 

Kilka organizacji z branży gier połączyło siły, aby rozpocząć wielką zbiórkę pieniędzy na pomoc osobom najbardziej dotkniętym przez obecny kryzys na Ukrainie. 

Inicjatywa „iGaming for Ukraine” ma na celu zebranie 250 000 funtów.

Wśród głównych darczyńców funduszu są Betsson Group, która przekazała 50 000 funtów, Microgaming, OLBG, Better Collective, Just for the Win, Enteractive, Funfair Games, FSB Technology, Sports Media Holdings, Fast Track, Cash Magnet, Green Jade Games, Clarion Gaming, Beyond Play, SBC i VIXIO.

Branża gier online wspiera Ukrainę

W wyniku wojny z Ukrainy uciekło już ponad 2 miliony ludzi. Fundacja Choose Love zbiera pieniądze, aby dostarczyć niezbędnej pomocy tym, którzy nadal przebywają na Ukrainie i tym, którzy uciekli z kraju. 

Pomoc obejmuje opiekę medyczną w nagłych wypadkach, żywność, schronienie, ubrania, wsparcie prawne, wsparcie społeczności LGBTQIA+ i zdrowia psychicznego.

Na Ukrainie znajduje się kilka centrów technologii iGaming, w tym biura dostawców gier i sieci wsparcia dla operatorów. Podczas gdy przepływ emocji w związku z inwazją Rosji jest widoczny z całego świata, branża gier również zjednoczyła się i zaoferowała wsparcie w tym kryzysie.

Phil Pearson, dyrektor operacyjny iGaming Group, powiedział: „Nasze myśli i nadzieje są z mieszkańcami tego kraju. Ale dla nas jest to trochę bardziej osobiste. Mamy pracowników na Ukrainie w różnych dziedzinach”.

„Zaproponowaliśmy, że zapewnimy im zakwaterowanie, za które zapłacimy jako firma. Mamy pracowników gotowych do pomocy 24 godziny na dobę” – dodał.

Jeśli chcesz dołączyć do pomocy i przekazać darowiznę na kampanię Gaming Industry for Ukraine, kliknij tutaj

Autor
Patrycja Baczkowicz
Content Manager
Menadżer treści oraz autorka artykułów, recenzji i przewodników po świecie hazardu. Podczas tworzenia swoich tekstów Patrycją kieruje zasada: W kolorowym świecie kasyn online jest wiele stron na wysokim poziomie. Ale nie wszystko złoto, co się świeci. Dlatego Patrycja przywiązuje dużą wagę do rzetelnych i uczciwych recenzji, pozbawionych tanich fraz reklamowych, które ostatecznie umożliwią graczom dokonywanie mądrych wyborów.