Sektor iGaming wciąż popularny w 2023 roku!

Od lat branża iGaming kontynuuje stały wzrost, a w 2020 roku jego światowy rynek wzrósł do ponad 60 miliardów dolarów, jak relacjonuje serwis poświęcony grom EuropeanGaming.

Wzrost liczby połączeń internetowych na całym świecie spowodował, że popularność gier online oraz towarzyszące im nowe technologie stały się bardziej ogólnodostępne.

  • W prognozach na 2023 rok przewidywane są dobre perspektywy dla sektora iGaming
  • Celem nowych środków bezpieczeństwa jest zapewnienie bezpieczniejszej gry

Gry mobilne i kasyna kryptograficzne przyspieszyły rozwój branży

Rok 2022 był pełen wydarzeń na świecie pod wieloma względami, w tym również okazał się być dość pozytywny dla branży iGaming

Wraz z pandemią i wahaniami gospodarczymi kasyna online zyskały wielu nowych graczy, co wraz z wejściem na rynek nowych kasyn online, stworzyło też większą konkurencję w branży.

Rozwój gier mobilnych i nowych technologii, takich jak wirtualna rzeczywistość (VR) i rzeczywistość rozszerzona (AR), to ważne trendy, które napędzają rozwój branży.

Również streaming gier w serwisach takich jak Twitch gromadzi miliony widzów na całym świecie.

Jednym z najmodniejszych zjawisk ostatnich czasów są krypto kasyna, których popularność gwałtownie rośnie również w Polsce. 

Krypto kasyna przyciągają graczy oferując anonimowość i niskie opłaty transakcyjne w porównaniu z tradycyjnymi metodami płatności, takimi jak karty kredytowe czy e-portfele.

Nowe przepisy mają zapewnić bezpieczniejsza gre

Eksperci serwisu EuropeanGaming przewidują, że branża iGaming będzie znacznie bezpieczniejsza w 2023 roku dzięki nowemu środowisku regulacyjnemu UE.

Istnieją surowsze przepisy, takie jak wzmocnienie środków ochrony klientów, kontrole przeciwdziałające praniu pieniędzy i poprawa protokołów zabezpieczania informacji.

Środki mają na celu ochronę graczy przed oszustami i zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych graczy. 

Wybierając licencjonowane kasyna online, gracz może mieć pewność, że bezpieczeństwo w danym kasynie ma zagwarantowane.

W 2023 roku reklama gier również zostanie objęta większymi restrykcjami, co pod koniec ubiegłego roku było już widać na przykładzie serwisu streamingowego Twitch, który zaostrzył własne przepisy.

Mamy nadzieję, że wraz z nadchodzącymi zmianami i zaostrzeniami przepisów wzrośnie zaufanie do bezpiecznych kasyn online, gdyż głównym celem jest zaoferowanie graczom bezpieczniejszej niż kiedykolwiek gry online.

Więcej wiadomości z branży kasyn online znajdziesz poniżej:

Autor
Specjalista Pokera Online
Judyta to copywriter w polskiekasyno.com, a przez ostatnie 8 lat specjalizuje się w tworzeniu treści związanych z pokerem online. Jest ekspertem w dziedzinie hazardu online i pasjonatką tej branży. W swojej pracy pisze recenzje, przewodniki i wiele innych materiałów związanych z pokerem online.

Twoje kasyna zostaną wyczyszczone

Czy jesteś pewny?