Ruletka w kasynach online

Jakie są najlepsze kasyna do ruletki online dla graczy z Polski?

Chociaż wszystkie kasyna dają Ci możliwość gry w ruletkę online, istnieją pewne platformy, które są znacznie lepsze niż inne, jeśli chodzi o różnorodność oferowanych gier w ruletkę wirtualną i na żywo, a także ich bonusy i nagrody.

Czym jest ruletka online?

Zaczniemy od opowiedzania wam troche na temat histori ruletki. Słowo „ruletka” ma francuskie korzenie i oznacza „małe koło”. W grze jest mnóstwo tajemnic, mitów i legend, w tym jedną z popularnych jest historia Francoisa „Magika z Monte Carlo” Blanc. Według legendy sprzedał swoją duszę diabłu w zamian za tajemnicę jak wygrać w ruletkę. Historia pokazuje również, że suma wszystkich liczby na kole (1-36) to 666, co jest znane jako liczba diała. Ale to nigdy nie powstrzymało milionów nieustraszonych ludzi czerpiących przyjemność z tej gry przez ostatnie wieki.

Zasady ruletki są dość proste. W tej grze masz koło z czerwonymi i czarnymi przegrodami, które mają numery od 1 do 36, oraz jedno lub dwa zielone zera – w zależności od tego, czy grasz w europejską ruletkę z pojedynczym zero, czy amerykańską ruletkę z podwójnym zero. Poniżej możesz znaleźć więcej informacji na temat różnych rodzajów ruletki w kasynach online.

Różnica między ruletką na żywo a wirtualną ruletką z RNG

Istnieją dwa główne rodzaje gier w ruletkę online, w które możesz dziś grać w kasynach online: Ruletka RNG, znana również jako wirtualna ruletka, i Ruletka z Krupierem na Żywo. Twoje preferencje i poziom doświadczenia powinny określić którą z nich powinieneś wybrać.

Wirtualna ruletka to skomputeryzowana wersja gry, której wyniki zależą od generatora liczb losowych, który został zaprogramowany do wypłaty zgodnie z kursami ruletki. Oznacza to, że w wirtualnej ruletce nie ma prawdziwego koła; zamiast tego gracz zobaczy wirtualne koło ruletki na ekranie, a po naciśnięciu przycisku wirowania komputer wygeneruje wynik. Piłka zatrzyma się w polu, które odpowiada wynikowi wygenerowanemu przez generator liczb losowych.

Z kolei ruletka na żywo obejmuje prawdziwe koło ruletki, które znajduje się w naziemnym studiu lub kasynie. Podczas gry w ruletkę na żywo zobaczysz prawdziwego krupiera rzucającego piłkę po postawieniu zakładu, a wszystko to przesyłane jest strumieniowo na Twój komputer, lub urządzenie mobilne w czasie rzeczywistym. Inne elementy gry, takie jak obstawianie zakładów i wypłaty, mają charakter cyfrowy. Ze względu na ludzką obecność, ruletka na żywo zapewnia bardziej autentyczne wrażenia, a obecnie coraz więcej kasyn oferuje wiele wariantów tej gry w sekcji kasyna na żywo.

Wirtualne gry w ruletkę online

Gry w wirtualną ruletkę jako pierwsze trafiły do kasyn online i do dnia dzisiejszego są bardzo popularnym wyborem wśród graczy. Wszystko odbywa się cyfrowo podczas gdy gracz wybiera rodzaj zakładów, które chciałby obstawić i mieści żetony na odpowiednich częściach stołu do ruletki. Następnie koło cyfrowe zacznie się obracać, aby pokazać wynik. Jeśli nie miałeś jeszcze szansy, aby wypróbować wirtualną ruletkę, to już teraz możesz to zrobić za darmo, lub na prawdziwe pieniądze! Pamiętaj również, że stawki zaczynają się zaledwie od 0.50 groszy, lub nawet mniej więc nie musisz ryzykować zbyt wiele, aby się dobrze bawić! Wśród najpopularniejszych wariantów ruletki znajdziesz:

 • Europejską ruletkę
 • Francuską ruletkę
 • Amerykańską ruletkę 
 • Ruletkę z dwa piłkami

I wiele innych, a w tym często ekskluzywnych odmian gry w ruletkę!

Gry w ruletkę z krupierem na żywo

Wydaje się, że ruletka na żywo znalazła się obecnie w centrum uwagi kasyn online i nie bez powodu. Grając w ruletkę na żywo, będziesz cieszyć się żywszym i bardziej realistycznym doświadczeniem, które jest bardzo podobne do gry w kasynie naziemnym! Istnieją dwa rodzaje gier w ruletkę na żywo, które możesz wypróbować: ruletka na żywo nadawana z studia i ruletka na żywo nadawana z kasyna naziemnego.

Ruletka na żywo nadawana z studia

Stoły do ruletki na żywo nadawane z studia, są ustawione w specjalnie zaprojektowanym studiu z różnymi stolikami dookoła i sprzętem do kamery ustawionym przed każdym stołem. Studio jest elegancko urządzone, aby jak najbardziej przypominało prawdziwe kasyno. Sami krupierzy są zawsze elegancko ubrani i przyjaźni, co przyczynia się do wyjątkowych wrażeń w kasynie online. Dostawcy kasyn na żywo, tacy jak Evolution Gaming i NetEnt Live, oferują oparte na studiu gry w ruletkę, w które można grać w kilku kasynach internetowych w dostępnych dla graczy z Polski, a w tym w poniższych.

Ruletka na żywo nadawana z kasyna naziemnego

Kiedy mówimy o stołach naziemnych, zwykle odnosi się to do faktu, że znajdują się one w odpowiednim kasynie stacjonarnym. Zdając sobie sprawę z potencjału rynku online, wielu fizycznych operatorów kasyn również przesyła strumieniowo stoły kasyna na żywo, a w tym różne odmiany ruletki. Ruletka na żywo odbywa się w prawdziwym fizycznym kasynie, a nie w studiu gier. Niektóre popularne kasyna na całym świecie wprowadziły oddzielne pokoje lub studia, w których mogą odbywać się te gry. Niestety na chwilę obecną nie słyszeliśmy o żadnych kasynach naziemnych w Polsce, które oferują ruletkę na żywo online.

Jak działa ruletka?

Europejska wersja jest prawdopodobnie najbardziej autentyczną i bliską pierwowzorowi. Na kole Europejskiej Ruletki w sposób losowy umieszczono 37 liczb, od 0 do 36. W związku z tym prawdopodobieństwo trafienia liczby wynosi 1 do 37. Zysk kasyna określa się na 2,7% w tej wersji gry, w porównaniu do Ruletki Amerykańskiej – 5,27%; oznacza to, że będziesz miał większe szanse na wygraną, wybierając Europejską wersję ruletki.

Wybór ruletki jest jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących graczy. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat błędach popełnianych w ruletce, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu tutaj. 

Podstawowe zasady

Na stole do ruletki, oprócz koła masz tabelę, która zawiera również liczby i kilka dodatkowych sektorów, na które możesz stawiać zakłady. Po tym, jak wszyscy uczestnicy gry postawią zakłady na stole, krupier kręci kołem i rzuca małą piłkę. Zależnie od tego, jaki jest numer szczeliny, w której ląduje piłka, ta liczba jest numerem wygrywającym.

W zależności od rodzaju gry w ruletkę mogą występować pewne różnice w układzie koła i stołu, ale nie ma się o co martwić, ponieważ nie ma to żadnego wpływu na wynik gry. Należy jednak wiedzieć, jakie rodzaje zakładów można postawić podczas gry w ruletkę. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Różne rodzaje zakładów

W ruletce możesz postawić na jeden numer lub na różne grupy liczb. Istnieje wiele kombinacji zakładów, z których każda zapewnia różne szanse na wygraną i różne wypłaty.

Podsumowując, im więcej liczb obstawisz, tym większe masz szanse na wygraną, a zatem niższe są wypłaty oferowane przez grę.

Poza tym wszystkie zakłady są podzielone na dwie główne kategorie: zakłady wewnętrzne i zakłady zewnętrzne. Są również tak zwane zakłady ogłoszone, które są bardziej zaawansowane i występują tylko w wybranych wariantach ruletki. Na sam start, nie chcemy za bardzo utrudniać wam życia i w tym artykule, skupimy się wyłącznie na zakładach wewnętrznych i zewnętrznych.

Nazwa zakładuRodzajPrawdopodobieństwoKursy wypłatPrzewaga kasyna
ParzystyZewnętrzny48.6%1:12.7%
NieparzystyZewnętrzny48.6%1:12.7%
CzerwonyZewnętrzny48.6%1:12.7%
CzarnyZewnętrzny48.6%1:12.7%
Jedna liczba / StraightWewnętrzny2.7%35:12.7%
Dwie liczby / SplitWewnętrzny5.4%17:12.7%
Rząd / StreetWewnętrzny8.1%11:12.7%
Róg / CornerWewnętrzny10.8%8:12.7%
Dwa rzędy / Six LineWewnętrzny16.2%5:12.7%

Zakłady zewnętrzne (outside bets)

Zakłady zewnętrzne w ruletce to zakłady, które są umieszczane poza polem liczbowym, w sektorach obejmujących większe grupy liczb. Istnieje 5 typowych rodzajów zakładów zewnętrznych:

 • Czerwony lub czarny – postaw na kolor zwycięskiej liczby
 • Nieparzysty czy parzysty – postaw na to, czy zwycięska liczba będzie nieparzysta, czy parzysta
 • 1 do 18 lub 19 do 36 – postaw na to, czy zwycięska liczba będzie niska (niższa niż 19) czy wysoka (wyższa niż 19)
 • Dziesiątki – postaw na jeden z trzech tuzinów, które można znaleźć na układzie stołu
 • Kolumny – postaw zakład, z której z trzech kolumn będzie wygrana liczba

Zakłady wewnętrzne (inside bets)

Jeśli przyjrzysz się dokładniej układowi stołu do ruletki, zauważysz, że główna część składa się z liczb od zera do 36, a reszta to sektory do obstawiania grup liczb: nieparzyste / parzyste, czerwone / czarne, 1- 18 / 19-36, kolumny i dziesiątki. Zakłady postawione na same numery są nazywane zakładami wewnętrznymi, podczas gdy zakłady postawione w innych sektorach są nazywane zakładami zewnętrznymi. Istnieje 5 głównych rodzajów zakładów wewnętrznych:

 • Jedna liczba / Straight – zakłady na pojedynczą liczbę, aby postawić ten zakład wystarczy położyć żeton na daną liczbę.
 • Dwie liczby / Split – zakład na dwie liczby które są obok siebie. Aby postawić ten zakład, należy położyć żeton na linii dzielącej dwa sąsiadujące numery.
 • Rząd / Street – zakład na trzy liczby które znajdują się w tej samej linii pionowo. Aby postawić ten zakład, należy postawić żeton na dolną linie rzędu,
 • Dwa rzędy / Six Line – zakład na dwa rzędy które mają po 3 liczby, czyli stawiając ten zakład, twierdzisz że liczba która wypadnie, będzie znajdować się między tymi dwoma liniami.
 • Róg / Corner – zakład, że wypadnie jedna z czterech liczb które współdzielą róg na stole.

Systemy i strategie do gry w ruletkę

Z oczywistych powodów wielu graczy stawia pytanie, jak wygrać w ruletce online? Chociaż nie ma jednego przepisu na gwarantowany sukces, istnieje kilka strategii ruletki, z których korzystają doświadczeni gracze, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. W tej sekcji przyjrzymy się najpopularniejszym.

Zakłady progresywne (system Martingale)

Zakłady progresywne obejmują zwiększanie wielkości zakładu po każdej rundzie. Znaną strategią progresywnych zakładów jest system Martingale, który polega na podwojeniu zakładu za każdym razem, gdy przegrasz. Jednak ta metoda jest bardzo ryzykowna, ponieważ, jak już podkreśliliśmy, szanse w ruletce nie zmienią się w zależności od wielkości zakładu, więc ryzyko przegrania coraz większych zakładów jest bardziej prawdopodobne niż zyski na dłuższą metę.

Zakłady progresywne (Przeciwieństwo Martingale / Paroli)

Inną strategią, która działa odwrotnie niż w systemie Martingale, jest system Paroli, który polega na podwojeniu zakładu po każdej wygranej. Ta strategia jest nieco bezpieczniejsza, ponieważ przynajmniej będziesz grał pewnymi pieniędzmi które udało Ci się poprzednio wygrać. Oba te systemy mają prawdopodobieństwo prawie 50% w przypadku zakładów zewnętrznych, ale mogą również prowadzić do szybkiej utraty pieniędzy, lub bardzo szybkiego osiągnięcia limitu stołu!

System Fibonacciego

Strategia ta oparta jest na popularnych liczbach Fibonacciego – sekwencji, w której następna liczba jest równa sumie dwóch poprzednich, zaczynając od 1. Zamiast próbować wyjaśniać to zdaniami, pokażemy Ci, jak faktycznie wygląda sekwencja Fibonacciego poniżej:

1 – 1 – 2 – 3 – 5 – 8 – 13 – 21 – 34 – 55 – 89 – 144 – 233 – 377 – 610 – 987

Aby obstawiać ruletkę z tym systemem, nie trzeba zaczynać od 1. Możesz zacząć od dowolnego zakładu, o ile podążasz za logiką sekwencji. Chociaż przy testowaniu strategii takich jak ta zaleca się rozpoczęcie od najniższego możliwego zakładu.

System Fibonacciego jest używany wyłącznie do zakładów na parzyste / nieparzyste, czarne / czerwone oraz 1-18 / 19-36, z których wszystkie mają około 50% szans na wygraną. Używanie go do zakładów wewnętrznych jest nierozsądne i może skończyć się źle dla Ciebie. Liczby w sekwencji określają, ile powinieneś postawić na każdą sesję. Zaczynasz od pierwszego 1 i przechodzisz przez łańcuch, aż uda Ci się wygrać zakład.

Dlaczego warto grać w ruletkę online?

Oczywiście, emocje związane z pójściem do prawdziwego kasyna są ogromne. Dreszczyk obstawiania zakładów i wzbudzania niepokoju wśród innych graczy przy stole do ruletki, to uczucie jedyne w swoim rodzaju! Ale aby to zrobić trzeba najpierw ładnie się ubrać, a później dojechać do miasta w którym znajduje się kasyno. Ogólnie rzecz biorąc niewielu z nas ma tyle wolnego czasu, aby często wybierać się do kasyn naziemnych. Dobrze, że wszystkie kasyna online dostępne dla polskich graczy, oferują wszelkiego rodzaju gry w ruletkę, dzięki czemu możesz obstawiać w domu, a nawet w dowolnym miejscu na świecie, używając wersji mobilnych i aplikacji kasynowych na smartfonie lub tablecie!

Zdobądź bonus do gry w ruletkę

Kiedy zdecydowałeś się spróbować ruletki, musisz uważać i wybrać kasyno online, w którym nie pożałujesz obstawiania swoich pieniędzy. Wypatruj niezawodnych, oraz godnych zaufania kasyn z dużym wyborem gier kasynowych, doskonałej obsługi klienta i oczywiście hojnego bonusu powitalnego, który da Ci możliwość grania więcej i płacenia mniej. Wszystkie kasyna na naszej stornie, oferują również ruletkę w wersji demo, więc możesz najpierw wypróbować za darmo, a następnie zdecydować się na bonus i grę na prawdziwe pieniądze.

Ciesz się większą różnorodnością gier w ruletkę

Istnieje znacznie większy wybór gier w wirtualną ruletkę i ruletkę na żywo, które możesz wypróbować online, szczególnie jeśli lubisz próbować nowe, ekscytujące gry! Najlepsze kasyna online zazwyczaj oferują dziesiątki stołów do ruletki, z różnymi limitami zakładów, różnymi kursami i funkcjami. Na przykład, jeśli grasz w gry takie jak Lightening Roulette od Evolution Gaming, możesz cieszyć się tą klasyczną grą z szansą na uzyskanie mnożników z wypłat, czego nie znajdziesz w kasynach naziemnych!

Wybierz preferowany zakres zakładów

Jeśli grasz w ruletkę online, zwykle możesz wybierać spośród wielu stołów z różnymi limitami zakładów, co pozwala znaleźć stół, który będzie pasował do Twojego budżetu. Co więcej, w większości kasyn naziemnych minimalny zakład wymagany do gry będzie na ogół znacznie wyższy, co może spowodować bardzo szybkie wyczerpanie Twoich funduszy przeznaczonych na grę. Z drugiej strony możesz grać w ruletkę online za zaledwie 0,50 groszy za rundę na niektórych stołach, a czasami nawet mniej!

Warianty ruletki online

Aby uczynić grę bardziej ekscytującą i zróżnicowaną dla graczy, dostawcy gier wymyślili wiele wariantów ruletki, a niektóre z nich mają bardzo ekscytujące zwroty akcji. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich, w które możesz grać w kasynach online.

Francuska ruletka

Francuska odmiana ruletki to gra z najniższą przewagą kasyna. Gra ma 36 liczb i jedno 0. Francuska ruletka różni się od innych wariantów dzięki dwóm zasadom: „la partage” i „en prison”. Z la partage, jeśli przegrasz zakład zewnętrzny, ponieważ piłka wyląduje na zero, otrzymasz połowę kwoty zakładu. Dzięki en prison otrzymasz kolejną szansę na wygranie kwoty postawionej na zakład zewnętrzny, gdy piłka wyląduje na zero. Wygrasz zakład z powrotem, jeśli wygrasz następny obrót. Te zasady zmniejszają przewagę kasyna w tych zakładach do zaledwie 1,35%. Nowi gracze z pewnością powinni najpierw wypróbować ten rodzaj ruletki.

Amerykańska ruletka

Amerykańska ruletka jest najmniej korzystna pod względem kursów i ma nieco inne koło, które zawiera również dodatkową kieszeń na podwójne zero. Ta dodatkowa kieszeń daje nieco większe prawdopodobieństwo przegrania zakładu i podnosi przewagę kasyna do 5,26%.

Europejska ruletka

Europejska ruletka to najpopularniejsza wersja ruletki, w którą można grać w większości kasyn naziemnych. Zawiera dokładnie te same liczby i opcje zakładów, co francuska ruletka, bez dodatkowych zasad, o których wspomnieliśmy wyżej.

Czy ruletka online jest legalna w Polsce?

Odpowiedź na to pytanie brzmi absolutnie! Możesz legalnie grać w ruletkę online z Polski, jeśli dołączysz do kasyna licencjonowanego przez Malta Gaming Authority, lub inną komisję do spraw gier hazardowych. Wszystkie kasyna które znajdziesz na naszej stronie, są bezpieczne, sprawdzone przez naszych ekspertów, oraz akceptują graczy z Polski. Możesz być pewny jako gracz, że Twoje pieniądze będą bezpieczne i że gra będzie rozgrywana w uczciwy i losowy sposób.

Czy gry w ruletkę są sfałszowane?

Wirtualna ruletka RNG działa zgodnie z wynikami generatora liczb losowych, podobnie jak w przypadku automatów online. RNG jest zaprogramowany w sposób odzwierciedlający rzeczywiste kursy ruletki. Dlatego, jeśli grasz w wirtualną ruletkę RNG przez licencjonowanego dostawcę, możesz mieć pewność, że gra nie jest w żaden sposób sfałszowana, ponieważ RNG zostało przetestowane pod kątem uczciwości przez niezależne instytucje testujące. Po raz kolejny jedynym sposobem, aby upewnić się, że gra w ruletkę online jest uczciwa, jest dołączenie do licencjonowanego kasyna online, takiego jak te, które polecamy na tej stronie.
Jeśli chodzi o ruletkę na żywo, wyniki są oparte na rzeczywistym obrocie koła ruletki, a zatem nie kryje się za tym żaden program komputerowy. Jednak różne kąty kamery pozwolą Ci zobaczyć krupiera, który kręci kołem w czasie rzeczywistym i zapewnia, że wszystko jest wykonywane uczciwie. Sugerujemy grę w ruletkę na żywo przez renomowanych dostawców, takich jak Evolution, NetEnt i Playtech.

Czy możesz zagrać w ruletkę za darmo?

Na koniec warto wiedzieć, że możesz grać w wirtualną ruletkę za darmo w większości kasyn dostępnych dla graczy z Polski. Aby to zrobić, powinieneś zarejestrować się w kasynie i odwiedzić sekcję Gry stołowe. Większość kasyn pozwala grać w ruletkę za darmo, próbując trybu demo tak długo, jak tylko chcesz!

Należy pamiętać, że nie można grać w ruletkę na żywo za darmo, chyba że otrzymasz bonus do wykorzystania w grze. Wynika to z faktu, że podczas gry w ruletkę na żywo grasz z prawdziwym krupierem, co zajmuje czas i inne zasoby ze strony dostawcy. To powiedziawszy, niektóre gry w ruletkę na żywo pozwalają stawiać bardzo niskie zakłady, abyś mógł nadal cieszyć się grą na żywo, bez konieczności wydawania dużej gotówki!

Zagraj w ruletkę w najlepszych kasynach online już dziś!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł wam dowiedzieć się więcej o ruletce w kasynach online! Na tym etapie powinieneś wiedzieć wszystko na temat różnych wariantów ruletki oraz gdzie je znaleźć! Możesz dołączyć do jednego z kasyn polecanych na tej stronie już dziś i wypróbować gry w wirtualną ruletkę, lub ruletkę z krupierem na żywo! Niezależnie od tego którą grę preferujesz, nie zapomnij, że w każdym kasynie czeka na Ciebie soczysty bonus powitalny, które możesz użyć na swoje ulubione gry! Życzymy miłej zabawy oraz wysokich wygranych!