Revolut

Revolut jest nową na rynku metodą płatności, której możesz również użyć w wielu kasynach. Czym różni się od innych? Jakie są jej zalety? Czy ma wady? Przekonasz się czytając ten artykuł.

Revolut to zupełnie innowacyjna forma płatności. Szybka i wyjątkowo prosta w obsłudze. Dzięki tej aplikacji możesz przesyłać i otrzymywać środki pieniężne, niezależnie od waluty w ciągu sekund.

Revolut został założony przez młodych przedsiębiorców, zdeterminowanych, aby zrewolucjonizować tradycyjny sektor bankowy, który rzadko wprowadza jakiekolwiek innowacje, zachowując wygórowane struktury opłat, a przy tym posiadając reputację niskiej jakości usług. Ponadto założyciele Revolut zdają się posiadać wiedzę na temat technologii, usług finansowych i projektowania produktów na najwyższym poziomie.

Jak zacząć korzystać z aplikacji Revolut

Revolut to generalnie rzecz ujmując aplikacja, umożliwiająca transakcje za pomocą Androida i urządzeń iOS. Obecnie jest dostępna do użytku tylko i wyłącznie na tych dwóch platformach. Aby zacząć korzystać z tej aplikacji najpierw należy ją rzecz jasna ściągnąć. Możesz to uczynić za pomocą Google Play store lub App store w przypadku gdy jesteś użytkownikiem na przykład iPhona. Gdy już ściągniesz aplikację, będziesz musiał założyć swój profil. Aby zacząć korzystać z Revolut Należy przelać środki z Twojej karty debetowej na konto Revolut. Posiadając środki na tym koncie, będziesz mógł zacząć używać konta Revolut do dokonania zakupów online lub dokonać przelewów online na całym świecie.

Jak doładować Twoje konto Revolut

Karta debetowa

Gdy już ściągniesz aplikację Revolut i założysz swój profil, będziesz mógł ulokować na koncie środki za pomocą karty debetowej, bądź też transferu bankowego dosłownie w sekundy. Aby doładować konto za pomocą karty debetowej, wystarczy że otworzysz aplikację i wprowadzisz aktualne dany tej karty. Upewnij się, że Twój adres rozliczeniowy jest identyczny z adresem podanym na koncie Revolut, ponieważ jeśli adresy się od siebie różnią, przelew nie będzie możliwy.

Przelew bankowy

Alternatywnie możesz również doładować swoje konto Revolut bezpośrednio poprzez transfer bankowy. Aby to uczynić kliknij na funkcję doładowania konta i wybierz odpowiednią opcję. Upewnij się, że Twoje bankowe dane osobowe są identyczne z danymi, które zapisałeś w swoim profilu Revolut. W przypadku, gdy będziesz próbował wykonać przelew za pomocą konta bankowego zarejestrowanego na imię jednego z Twoich krewnych lub znajomego, czy też zakładu pracy, Revolut prześle środki z powrotem na konto pochodzenia, a przy tym obciąży Cię również opłatą za przelew. Transfer bankowy zazwyczaj nie ukazuje się na koncie Revolut natychmiastowo. Ma to związek z całą infrastrukturą i protokołami bankowymi. Proponujemy również skontaktować się z wybranym bankiem, aby zapoznać się z opłatami związanymi z przelewem, jeszcze przed dokonaniem transakcji. Alternatywnie oczywiście możesz zawsze doładować konto za pomocą swojej karty debetowej.

Karta Revolut

Jedną z najlepszych cech tej metody płatności jest chyba wielowalutowa karta Revolut. Karta Revolut jest akceptowana wszędzie tam, gdzie akceptowana jest metoda płatności MasterCard. Co więcej, karta Revolut automatycznie zamienia dostępne saldo na lokalną walutę, skutecznie eliminując potrzebę szukania kantorów i obliczania stawek międzybankowych. Ponadto nie musisz martwić się o opłaty za korzystanie z bankomatu ani żadne inne, niezależnie od tego, gdzie używasz karty Revolut.

Jak otrzymać kartę Revolut

Aby zamówić kartę Revolut, skorzystaj z opcji zamówienia karty, aby została ona Tobie wysłana. Będziesz mógł spodziewać się dostawy karty w ciągu pięciu dni roboczych. Aby uzyskać dostęp do PINu karty, przejdź do sekcji KARTA i kliknij w opcję PINu. W odróżnieniu od tradycyjnych kart debetowych możesz zablokować kartę i zatrzymać przelewy lub pokwitowania bezpośrednio z aplikacji Revolut.

Opłaty Revolut

Według Revolut, transakcje finansowe dokonywane za pośrednictwem aplikacji lub karty są całkowicie bezpłatne i nie mają zastosowania żadne opłaty. Jednak transakcje, w których uczestniczą osoby trzecie, takie jak banki lub operatorzy bankomatów, mogą powodować opłaty, na które Revolut nie ma już wpływu. Na szczęście większość operatorów bankomatów powiadamia konsumentów o obowiązujących opłatach, co oznacza, że ​​możesz anulować transakcje jeszcze przed ich przetworzeniem.

Bezpieczeństwo korzystania z aplikacji Revolut

Revolut niesamowicie poważnie podchodzi do kwestii prywatności i bezpieczeństwa i ochrony danych związanych z kontem. Zacznijmy od tego, że Revolut używa 2048-bitowego protokołu SSL do szyfrowania wszystkich danych przesyłanych między swoimi serwerami. W tym samym czasie wszystkie transakcje są przesyłane za pośrednictwem bezpiecznych tuneli wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Ponadto wrażliwe dane, takie jak dane karty, są przechowywane w tajnym centrum danych. Po stronie konsumenta konta wymagają weryfikacji dwuetapowej, a hasła do kont są szyfrowane kryptograficznie, co utrudnia cyberprzestępcom włamywanie się do kont użytkowników