Craps w kasynach Online

Craps to jedna z najbardziej znanych i popularnych kasynowych gier w kości. Jest ona gwarancją żywej atmosfery przy stole, gdzie wszyscy gracze łączą siły przeciwko kasynu. Gdy jednemu graczowi sprzyja szczęście, wszyscy przy stole wygrywają dużo pieniędzy, co wywołuje wiwaty i przybijanie piątek. To sprawia, że ta gra jest bardzo popularna i zdecydowanie każdy gracz w kasynie powinien jej doświadczyć. Reguły Craps są całkiem proste i po przeczytaniu tego artykułu możesz śmiało w nią zagrać za darmo, lub za prawdziwe pieniądze w kasynach poniżej:

Jak grać w Craps?

Gracze przy stole po kolei występują jako shooter – osoba, która rzuca kośćmi. Każdy shooter rzuca kośćmi tak długo, jak wygrywa. Może to trwać wiele kolejek. Potem kości zostają przekazane następnemu graczowi.

Zaklad Pass Line

Na początku rundy krupier ma na stole duży przycisk z napisem „off”. Oznacza to, że gracze powinni postawić swoje zakłady na Pass Line oraz, że następny rzut to „come out roll”.

Craps - zakład pass line został postawiony

Pass Line zajmuje duży obszar stołu Craps, ponieważ jest to w zasadzie jedyny zakład, jaki trzeba postawić w Craps. Cała gra kręci się wokół niego.
Gdy stawiasz zakład na Pass Line, w zasadzie stawiasz na wygraną gracza shooter przeciwko kasynu.

Możesz również postawić na „Don’t Pass”, gdzie stawiasz zakład przeciwko shooterowi, ale w prawdziwym kasynie jest to niezgodne z etykietą. Dlatego na razie pomińmy ten rodzaj zakładu.

Come Out Roll

Gdy zakłady są już postawione na Pass Line, shooter „wychodzi” z pierwszym rzutem.

– Jeśli shooter wyrzuci 7 lub 11, zakład Pass Line wygrywa.
– Jeśli shooter wyrzuci 2, 3 lub 12, zakład Pass Line przegrywa.

Craps - come out roll

Ale jeśli Shooter wyrzuci 4, 5, 6, 8, 9 lub 10, zaczyna się robić ciekawie.
Liczba oczek na wyrzuconych kościach to „Point”.

Po ustaleniu liczby Point

Krupier przesuwa przycisk na tę liczbę i odwraca go, tak że teraz widać napis „on”. W ten sposób, każdy widzi, co jest liczbą Point.

Teraz shooter ma za zadanie wyrzucić ponownie tę liczbę oczek, zanim wyrzuci 7.
Może to zająć trochę czasu, co tak naprawdę nie ma znaczenia, ponieważ żadna inna liczba nie ma wpływu na grę. Jedyne dwie liczby, które decydują o wygranej lub przegranej, to Point i 7.

Istnieją dwa możliwe wyniki:

– Jeśli shooter wyrzuci 7 zanim wyrzuci Point, zakład Pass Line przegrywa, a shooter traci możliwość rzucania – jest „out”. Kości zostają przekazane następnemu graczowi.
– Jeśli shooter wyrzuci Point, zakład Pass Line wygrywa, a shooter może zatrzymać kości do następnej rundy.

Wygrane w zakładach Pass Line są wypłacane w stosunku 1 do 1.

W ten sposób runda się kończy, a przycisk powraca na stronę „off”. Następny rzut będzie nowym rzutem wyjściowym – gracze mogą kontynuować grę i ponownie postawić zakład Pass Line.